CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın disipline sevk edildiğini bildirdi? Peki Alim Karaca kimdir? Alim Karaca neden disipline sevk edildi? İşte detaylar...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi, Serkan Yalnız isimli vatandaşla tehdit ve küfürlerle konuşan Muğla Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca için harekete geçti.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın disipline sevk edildiğini bildirdi. 

Ne olmuştu?

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yaşayan Serkan Yalnız adlı vatandaş, CHP'li Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca'nın kendisini tehdit ettiği ve telefonda sinkaflı sözler sarf ettiği iddiasıyla suç duyusunda bulunmuştu.

Ardından da Karaca'nın, Yalnız'a küfürler yağdırdığı telefon görüşmesinin kaydı ortaya çıkmıştı.

Yargıya intikal eden konuya ilişkin Odatv'ye konuşan Serkan Yalnız, şu ifadeleri kullanmıştı; 

Süper Lig'de yer alan 12 süper lig basketbol takımından birer adet imzalı forma topladım. Hepsiyle iletişime geçerek, biz engellilere yönelik manuel ve akülü tekerlekli sandalye projesi yapıyoruz. Bu formaları bir ulusal tv kanalında açık arttırmaya çıkartacağız ve karşılığında engelli vatandaşlar için tekerlekli sandalye toplayacağız dedim.

Bütün kulüpler hızlı bir şekilde ulaştırdı. Biz de Fethiye Belediyesine giderek bu projemizi anlattık. Başkan ‘müthiş bir poje’ diyerek bizleri karşıladı ve bize bir tv kanalı ayarlayın dedi ve kendisi de Acun Medya ile iletişime geçeceğini, program için bize yardımcı olacağını söyledi.

Ancak yaklaşık 1 ay boyunca geri dönüş yapmadı. Bunun üzerine biz kendi imkanlarımızla Ege TV ile irtibata geçtik ve Ocak ayında bu projeyi gerçekleştirdik.

Belediye Başkanı da yayına bağlandı. ‘Anadolu Efes forması için 20 Bin TL bağışta bulunuyorum’ dedi ve Fethiye Belediye Basketbol taraftarları olarak kurulan son periyot 48 basketbol gönüllülerine yani bizlere övgüler yağdırdı.” 

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Anadolu Efes Antrenörü Ergin Ataman da yayına bağlanarak projeye destek verdiler. EGE TV’nin programı açıkça ortadadır.

"Başkan Karaca 20 bin TL'yi göndermedi"

Programda tüm formaları açık arttırma ile sattık ve bunun karşılığında engelli vatandaşlarımız için 20’ye yakın tekerlekli sandalye topladık. Fakat Belediye Başkanı Alim Karaca medikal firmasına ödemesi gereken 20 bin TL’yi göndermedi.

Bu nedenle 4 adet akülü sandalye alacaktık ancak alamadık, ihtiyaç sahiplerine teslim edemedik. Tespit ettiğimiz engelli kardeşlerimizin iletişim bilgilerini Fethiye Belediyesine verdik ancak 1 ay boyunca hiçbir dönüş olmadı.

"Olayı şova çevirdiler"

Ancak yerel bazda baktık ve engelsiz hayat projemizi alarak belediyenin önünde engelli vatandaşları ayağına çağırarak ne yazık ki olayı şova çevirdiler.

Engelli insanları kullanarak yapılan bu insanlık dışı olayı da ayrıca lanetliyoruz. Tespit ettiğimiz engelli vatandaşlara ise ne yazık ki halen tekerlekli sandalyeler ulaştırılmadı onlara borcumuz var.

Benim eşim, çocuğum her şeyden önemlisi onurum var. Adalete güveniyorum. Hukuk mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim.” 

Yine Odatv’nin ulaştığı Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın basın danışmanı Eyüp Asyalı ise kısa bir açıklama yaparak, “Olay yargıya intikal etti. Alınan kararlar doğrultusunda önümüzdeki günlerde konuyla ilgili gerekli açıklamalar kamuoyuna yapılacaktır” ifadelerini kullanmıştı. 

Alim Karaca kimdir?

9 Temmuz 1973 yılında Fethiye’de dünyaya gelen Alim Karaca, eğitimine Kumluova İlkokulu'nda başladı.

Ortaokul ve liseyi İstanbul, Beylerbeyi’ndeki H. Ömer Sabancı okullarında, yükseköğrenimini ise Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı.

Siyasi kariyerine İstanbul’da lise öğrencisi olduğu dönemde, CHP Gençlik Kollarında başladı. Muğla'ya dönerek 2009–2014 yılları arasında Kumluova Belediye Başkanlığı yaptı.

Evli ve 2 çocuk babası olan Alim Karaca, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde CHP'den Muğla Fethiye Belediye Başkanı seçildi.