Sunucu Ali İhsan Varol ve akademisyen Emrah Safa Gürkan'a açılan dava ağızları açık bıraktı!

Kelime Oyunu sunucusu Ali İhsan Varol ve Twitter akademisyenlerinden Emrah Safa Gürkan'a şok dava açıldı.

Sunucu Ali İhsan Varol ve akademisyen Emrah Safa Gürkan'ın pişmaniye hakkında söyledikleri İzmit'lileri sinirlendirdi.

İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin sunucu Ali İhsan Varol ve akademisyen Emrah Safa Gürkan hakkında suç duyurusunda bulunarak dava açtı ve İzmit'lilerin çağırdı.

screenshot-2-002

Türkiye'de açılan akıl dışı davalara bir yenisi daha eklendi. Bir reklamda ya da dizide hoşlanılmayan bir davaranışa imza atan karakter herhangi bir meslek grubuna dahilse yada bir şehirliyse o meslek grubu yada şehirliler hakkında dava açar. Onlara bir yenisi daha eklendi. Bu sefer konu pişmaniye.

İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin, sunucu Ali İhsan Varol ve akademisyen Emrah Safa Gürkan'ın pişmaniye için söyledikleri nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Serenay Sarıkaya Umut Evirgen Neden Ayrıldı Ortaya Çıktı! Serenay Sarıkaya Umut Evirgen Neden Ayrıldı Ortaya Çıktı!

Peki ne demişlerdi?

Kelime Oyunu adlı yarışmanın sunucusu Ali İhsan Varol programda çıkan Pişmaniye konusuna "İzmitliler bunu yemez, satarız biz bunu. Yoldan geçenden vergi alalım" dedi.

Emrah Safa Gürkan ise sosyal medya hesabından "Hiçbir İzmitli pişmaniye yemez arkadaşlar, sizi kekliyorlar. Pişmaniye İzmit’in yoldan geçenleri vergilendirmek için bulduğu bir metottur" dedi.

Ancak bu sözler sakıncılı bulunarak İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin suç duyurusunda bulundu. 

İzmit Pişmaniyesi Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mustafa Şahin "Bu kent insanlarını kentine ve pişmaniyesine sahip çıkmaya, yanımızda olmaya ve bu hadsizlere haddini medeni bir şekilde bildirmeye davet ediyoruz" diyerek İzmitlilere seslendi.

Emrah Sefa Gürkan olay sonrası Twitter hesabına "Pişmaniye derneği tarafından dava edilerek tarihe geçtim herhalde. Dünyanın en kalitelisiz düşünce suçlusu olabilirim askdjaksdl" diye yazdı.