Gündem

Ali Babacan’ın AK Parti’den neden istifa ettiği ortaya çıktı!

Yeni parti kurma iddialarıyla gündem olan Eski başbakan yardımcısı ve ekonomiden sorumlu devlet bakanı olan Ali Babacan’ın AK Parti’den neden istifa etti belli oldu.

AK PARTİ KURULUŞUNDA YER ALAN DEĞERLERDEN UZAKLAŞTI!

Eski başbakan yardımcısı ve ekonomiden sorumlu devlet bakanı olan Ali Babacan, “İnsan hakları, özgürlükler, çoğulcu demokrasi ve hukukun üstünlüğü”nün  AK Parti’nin kuruluşunda yer almasına rağmen bu ilkelerden uzaklaşmasından dolayı  AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı.

BABACAN AK PARTİ’DEN NEDEN İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Bugünkü ‘üzüntü veren’ tablonun ortaya çıktığını dile getiren Eski başbakan yardımcısı ve ekonomiden sorumlu devlet bakanı olan Ali Babacan, “Şeffaflığı çok önemsedik mesela. Kamuoyu yönetiminde ve siyasette etiği çok önemsedik. Bu konularda problemleri gördüğümüzde de çok geniş çalışmalar yaptık. Kanun tasarıları hazırladık, sunuşlar yaptık. Dünyadaki örnekleri inceledik. Ama bu çabamızda başarılı olamadığımızda da kalbimizde bir kırıklık oluştu doğrusu.” Dile getirdi.

SUSMADIK!

Ayrıca yeni parti çalışmalarıyla ilgili olarak da Ali Babacan, 18 rapçinin geçen hafta yayımladığı Susamam şarkısına atıfta bulunarak, “Biz de susmadık. Susamadık. Karar verdik ve çalışıyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı