Gündem

Ali Babacan'ın Partisini Ne Zaman Kuracağı ve Adını Ne Zaman Açıklayacağı Belli Oldu!

23 Haziran 2019 seçimlerinin ardından , Yeni parti kuracakları iddialarıyla gündemden düşmeyen Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın yeni partilerini ne zaman açıklayacakları merak konusu olmuştu. Edinilen bilgiye Ali Babacan'ın partisini ne zaman kuracağı belli oldu.

23 Haziran seçimlerinin ardından AK Parti içinde başlayan muhalif seslerin yüksemesi sonucu birçok istifa ve ihraç işlemi neticesinde Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yeni parti kuracakları sürekli konuşuldu.

YENİ PARTİ NE ZAMAN KURULUYOR?

Kulislerden edinilen bilgilere göre bu isimlerden Ali Babacan önümüzdeki ay yeni partisini kuracağı ve kamuoyuna açıklayacağı bildirildi.En çok merak edilen konulardan olan Eski Cumhurbaşkanı Abdullah GÜL parti içinde yer almayacak ama dışardan destek verecek.

HANGİ İSİMLER YER ALACAK?

Ali Babacan tarafından Aralık ayında kurulacak yeni partinin kadrosunda; eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, eski bakanlardan Sadullah Ergin, Beşir Atalay, Lütfullah Kayalar gibi isimlerin yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

AHMET DAVUTOĞU İLE BİRLİKTELİK OLABİLİR Mİ?

Ali Babacan’la birlikte harekete eden bazı isimlerin , geçtiğimiz aylarda Davutoğlu ile de son bir görüşme yaptığı ve Davutoğlu’na yeni bir parti kurmak yerine kendilerine dışarıdan destek verilmesi talep ettikleri ortaya çıktı. Ancak Davutoğlu’nun “Biz çok yol aldık. Artık geri dönüşü olmaz” dediği belirtildi. Babacan’a yakın kaynaklar Davutoğlu ile aynı siyasi organizasyonun içinde almanın artık mümkün görünmediğini belirterek “O kapı kapandı” dediği belirtildi.

SONDAKİKA HABERLERİ TAKİP ETMEK İÇİN SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDİN!

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram sayfamız için TIKLAYINIZ

TUMHABER.COM

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı