Ali Babacan'ın HDP'yi Telefonla Araması Siyasette Günün Konusu Oldu! Görüşmede Neler Konuşuldu?

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan'ın Halkların Demokrasi Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla aradığı açıklandı. Ali Babacan'ın HDP'yi arama sebebinin ise gözaltına alınan HDP'li siyasetçiler olduğu belirtildi.

Ali Babacan'ın HDP'yi Telefonla Araması Siyasette Günün Konusu Oldu! Görüşmede Neler Konuşuldu?
29 Eylül 2020 - 12:48

AK Parti'den ayrıldıktan sonra kendisine farklı bir siyasi yol çizen eski başbakan yardımcısı Ali Babacan Türk siyasetine DEVA Partisi ile geri dönüş yaptı. Oldukça önemli çıkışlara imza atan Ali Babacan'ın son çıkışı da özellikle AK Parti tabanında çokça tartışılacak.

ALİ BABACAN HDP İLE GÖRÜŞTÜ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın HDP Eş Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla aradığı yine DEVA Partisi tarafından açıklandı. Yapılan telefon görüşmesinde Ali Babacan'ın gözaltına alınan HDP'liler hakkında bilgi aldığı belirtildi. Ayrıca Ali Babacan, gözaltına alınan HDP'lilerin sağlık durumlarını sorduğu da bildirildi.DEVA PARTİSİ AÇIKLAMA YAPTI

Yaşanan bu son dakika gelişmesi DEVA Partisi tarafından şu sözlerle kamuoyuna bildirildi:

"Genel Başkanımız Ali Babacan, HDP Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonlar aramış gerçekleştirilen gözaltılar hakkında bilgi almıştır. Ayrıca Ali Babacan, gözaltına alınan HDP'lilerin sağlık durumları ile alakalı olarak da Mithat Sancar ile görüşme yapmıştır. Genel Başkanımız nezaket icabı geçmiş olsun dileklerini HDP'lilere iletmiştir. Görüşmede böyle soruşturmaların ve soruşturmaya ilişkin işlemlerin siyasi etikten uzak olduğu vurgulanmış, hukuk devleti kurallarına uygun şekilde hareket edilmesi gerektiği belirtilmiştir."

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜAli Babacan'ın HDP ile alakalı olarak yapmış olduğu son girişim sosyal medyada en çok konuşulan konulardan birisi oldu. HDP ile kurulan diyaloğu eleştiren vatandaşlar Ali Babacan'ın doğru bir tutum takınmadığını ifade ettiler. Az sayıda vatandaş da Ali Babacan'ın HDP çıkışını olumlu bulduklarını destek mesajları ile ortaya koydular.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmet Tor
    4 hafta önce
    Tam anlamıyla sözün bittiği yer söyleyecek bir şey bulamiyorum yorum sizin