Gündem

Ali Babacan Açıkladı! Ahmet Davutoğlu İle Neden Bir Araya Gelemediler?

AK Parti’den ayrıldıktan sonra yeni parti çalışmalarını geçtiğimiz hafta sonlandıran ve Demokrasi ve Atılım Partisi’ni kuran Ali Babacan, kendisi gibi AK Parti’den ayrılıp yeni bir parti kuran Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile neden bir araya gelemediklerini açıkladı.

Ahmet Davutoğlu’nu 2002 yılında tanıdığını söyleyen Ali Babacan, “Ahmet Bey ile 2002’de AK Parrti’nin kurulup iktidara gelme sürecinde tanıştık. Daha öncesinde bir tanışıklığımız yoktu ama iyi ve saygın bir bilim adamı olarak ismini duymuştum. Daha sonra yakın mesai arkadaşlığı yaptık. Bize ikiniz de AK Parti’den ayrıldınız neden bir araya gelmediniz diyorlar. Demokrasi ve Atılım Partisi yeni bir siyasi harekettir. AK Parti’de siyaset yapamadık veya etkin görevlere gelemedik gelin bir parti kuralım diyerek kurmadık DEVA Partisi’ni. İnsanlarımızın sorunlarına çare olmak, dertlerine deva olmak için kurduk bu partiyi. Bu yüzden yöntem, tarz, üslup olarak ayrılıyoruz Sayın Davutoğlu’yla.” dedi.

Ali Babacan konu ile alakalı olarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin kronikleşmeye yüz tutmuş sorunları ile aynı tespitler yapıyor olabiliriz. Ancak çözüm önerilerimiz aynı değil. Ekibimiz bambaşka. Onların da bir yol haritaları var bizim de. Bu sebeple bir araya gelemedik.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı