Gündem

Ali Babacan'a şok suç duyurusu! FETÖ'ye bilerek ve isteyerek yardım etti!

Geçtiğimiz günler Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin ardından yeni partisini açıklması beklenen Eski Hazine ve Maliye Bakanı Ali Babacan hakkında FETÖ’den suç duyurusunda bulunulması şok etkisi yarattı. Yeni parti iddialarının hız kazandığı bu süreçte böyle bir suç duyurusunda bulunulması dikkat çekti.

BAKANLIK VERİLMESİ İDDİASI RAHATSIZ ETTİ

Ankara Cumhuriyet Savcılığına Eski Hazine ve Maliye Bakanı Ali Babacan hakkında FETÖ’ye bilerek ve isteyerek yardım ettiği yönünde Hazine eski çalışanı Ali Çevik tarafından suç duyurusunda bulunuldu. Savcılığa suç duyurusunda bulunan Hazine eski çalışanı Ali Çevik, verdiği ifadede son günlerde Babacan’ın isminin bakanlık verilmesi yönünde çıkan iddialarda geçmesi rahatsızlık verici olduğunu bildirerek bu suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

DANIŞMANLARI FETÖ İLE BAĞLANTILI ÇIKTI

Çevik, Babacan’ın 15 Temmuz alçak darbe girişimini gerçekleştiren terör örgütü FETÖ’ye bakanlık yaptığı zamanlarda bilerek ve isteyerek yardım ettiğini iddia ettiği ifadesinde, bürokratik atamalarda ve İzmir Askeri Casusluk Davası kumpası Hazine Müsteşarlığı’nda hayata geçirilmesinde önemli bir rol aldığını dile getirmesi dikkat çekti. Ayrıca Çevik, Ali Babacan’ın danışman olarak belirlediği kişilerin FETÖ ile bağlantısı olmasınında bu yöndeki iddiasını gülçlendirdiğini belirtti.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı