Aleyna Çakır'ın Ölümüyle Alakalı Soruşturmada İki Çelişki Ortaya Çıktı! Yeni Raporlar Üzerine Harekete Geçildi!

Ankara'nın Keçiören ilçesinde geçtiğimiz Haziran ayında evinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır soruşturmasında rapor çelişkisi ortaya çıktı. Genç kızın ölü bulunduğu evin önündeki kamera kayıtları ile alakalı olarak hazırlanan ilk raporda apartman önünde 2 kişi olduğu belirtildi. Aynı görüntüler için hazırlanan ikinci raporda ise apartman önünde tek kişi olduğu ifade edildi.

Aleyna Çakır'ın Ölümüyle Alakalı Soruşturmada İki Çelişki Ortaya Çıktı! Yeni Raporlar Üzerine Harekete Geçildi!
29 Eylül 2020 - 17:13

Ankara Keçiören'de Haziran ayında evinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır'ın ölümüyle alakalı soruşturmaya devam ediliyor. Soruşturmada Aleyna Çakır'ın sevgilisi Ümitcan Uygun'un evde olup olmadığının tespit edilmesi için HTS kayıtları analizi ile güvenlik kamerası görüntüleri için iki ayrı rapor dosyaya dahil edildi.

Aleyna Çakır'ın evinin karşı tarafında bulunan binanın güvenlik kameralarından alınan görüntülere ilişkin ilk polis raporu 8 Haziran'da hazırlanıp dosyaya eklendi. Bu rapora göre Aleyna Çakır'ın öldüğü 3 Haziran gecesi saat 01:05'te beyaz bir otomobil binaya yaklaşmış ve içinden iki erkek inerek binaya girmişti yazılıydı. 

İKİNCİ RAPOR İLK RAPORDAN FARKLI ÇIKTIOlayın üzerinden 3,5 ay geçtikten sonra aynı görüntüler için hazırlanan ikinci raporda ise çelişki ortaya çıktı. Rapora göre belirtilen saatte apartmanın önünde tek kişi bulunuyordu. Raporun neden farklı yazıldığı ise zihinlerde kafa karışıklığı yarattı.

Ümitcan Uygun o gece için polise verdiği ifadede Aleyna Çakır ile dışarıda yemek yediklerini ve ardından kendisini evine bıraktığını, daha sonra ise bir arkadaşının evine giderek alkol aldıklarını söylemişti.

İKİNCİ CEP TELEFONU ŞÜPHESİ

Öte yandan aynı dosyaya giren HTS kayıtlarına göre Ümitcan Uygun'un cep telefonunun 3 Haziran gecesi 00:57 - 01:13 ve 01:13 - 08:59 saatleri arasında kapalı olduğu tespiti yapıldı. Ancak olayla ilgili olarak Ümitcan Uygun'un ağabeyi Erol Uygun'un ifadeleri bir başka çelişkiyi ortaya çıkardı. Erol Uygun olay gecesi kardeşinin 01:30'da kendisini aradığını söyledi. Bu gelişme üzerine Aleyna Çakır'ın ailesinin avukatı Ümitcan Uygun'un ikinci bir cep telefonu olup olmadığının araştırılması için savcılığa dilekçe verdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum