Aleyna Çakır'ın Ölümü İle Alakalı Son Gelişmeyi Çakır Ailesinin Avukatı Açıkladı! Ümitcan Uygun Cinayeti İtiraf Etti Mi?

Aleyna Çakır'ın şüpheli ölümü üzerine yaşanan tartışmalar hız kesmeden devam ediyor. 21 Yaşındaki genç kızın Ankara Keçiören'de evinde ölü bulunmasının ardından gözler sevgilisi Ümitcan Çakır'a çevrilmişti. Ümitcan çakır cinayeti itiraf etti mi?

Aleyna Çakır'ın Ölümü İle Alakalı Son Gelişmeyi Çakır Ailesinin Avukatı Açıkladı! Ümitcan Uygun Cinayeti İtiraf Etti Mi?
25 Eylül 2020 - 15:37

Türkiye'nin bir süredir merakla takip ettiği Aleyna Çakır'ın ölümü olayı ile alakalı her gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Haziran ayında Ankara Keçiören'de evinde ölü olarak bulunan Aleyna Çakır dosyası ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında işlenmiş ve Türkiye'nin en öenmli adli vakası haline gelmişti.

ÜMİTCAN UYGUN CİNAYETİ İTİRAF ETTİ Mİ?

Aleyna Çakır'ın ailesinin kızlarının ölümünden sorumlu tuttukları sevgilisi Ümitcan Uygun'un cinayeti itiraf ettiği gündeme bomba gibi düştü. Müge Anlı'nın programına katılan bir görgü tanığı Ümitcan Uygun'un, “Aleyna'yı ben öldürdüm, sizi de öldürürüm.” dediğini iddia etmişti.

AVUKAT DOSYADAKİ EKSİKLİKLERE DİKKAT ÇEKTİ

Çakır ailesinin avukatlığını yapan Avukat Umur Yıldırım dosya hakkında çok çarpıcı açıklamalara imza attı. Dosyanın son durumu ile alakalı bilgi veren Avukat Umur Yıldırım, “Ümitcan'a ait HTS kayıtlarının dosyada olmadığını görüyoruz. Aynı durum Adli Tıp Kurumu'ndan gelen raporda da yaşandı. Dosya bu şekilde sürüncemede kalıyor ve ilerleme kaydedilemiyor.” dedi.

DOSYALARIN BİRLEŞTİRİLMESİ TALEBİ

Soruşturmanın yürümesi gereken usul ile alakalı olarak da beyanatta bulunan Avukat Umur Yıldırım, “Bu dosyanın daha farklı bir şekilde oluşturulması gerekiyor. Aleyna'nın şiddet gördüğü dosya, Aleyna'nın ölümüyle alakalı dosya, Ümitcan Uygun'un annesin Gülay Uygun'un ölümü ile alakalı dosya birbirlerinden bağımsız düşünülemez. Bu dosyalar birleştirilerek soruşturma devam etmeli. Aksi durumda hep aksayan kısımlar olacak. Biz Ümitcan Uygun'un en kısa sürede tutuklanmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum