Eğitim

ALES Soruları ve Cevapları ÖSYM Tarafından Açıklandı 17 Kasım 2019

ÖSYM tarafından 17 Kasım 2019 tarihinde uygulanan, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına ait sorular ve cevaplar açıklandı. Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile sisteme giriş yapıp soruları ve cevapları görebilirler.

17 Kasım 2019 tarihinde ülke genelinde uygulanan , Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) soruları ve cevapları ÖSYM tarafından adayların erişimine açıldı.

Konuyla ilgili ÖSYM tarafından yapılan açıklama:

2019-ALES/3 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

17 Kasım 2019 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2019-ALES/3) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 18 Kasım 2019 tarihinde saat 16.30’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2019-ALES/3 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı 

Sınava giren tüm adaylara tumhaber.com ekibi olarak geçmiş olsun diliyoruz.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı