Pandemi nedeniyle alınan kısıtlamalar yüzünden uzun süredir okullar uzaktan eğitim veriyordu. Yeni eğitim öğretim yılında okulların yüz yüze eğitimle birlikte açılacağının açıklanması bazı ekonomik endişeleri de beraberinde getirdi. Bu süreçte eğitim masrafları pek çok öğrencinin ve öğrenci velisinin gözünü korkuttu.

Okul alışverişi için süreç başlarken, maddi açıdan çok büyük bir külfet olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu. Albaraka Türk bu süreçte masraflara yardımcı olmak için müjdeli haberi verdi ve tüm eğitim masraflarının karşılanacağını açıkladı.  

ALBARAKA TÜRK KREDİ KAMPANYASIYLA OKUL MASRAFLARI SORUN OLMAYACAK

albaraka-türk-eğitim-kredisi

Albaraka Türk hazırlamış olduğu kredi kampanyası ile birlikte tüm sorunların üstesinden gelmeye hazırlanıyor. Banka müşterilerine özel olarak eğitim kredisi verecek. Pek çok banka eğitim kredisi için kolları sıvadı ancak aralarında en uygun şartlara sahip olan Albaraka Türk olarak belirlendi. Anaokulundan Üniversite eğitimine kadar süreç fark etmeksizin eğitim kredisi verecek.

Kredi ödemelerinde vade sayısı arttıkça bu durum vatandaşın gözünü korkutuyor. Bunu üzerine Albaraka Türk müşterilerin kısa vadelerde, uygun faiz oranları ile kolay bir kredi ödemesi yapmasını istediği için eğitim kredisi vade süresini 12 ay olarak belirledi.

GERİ ÖDEME PLANINI MÜŞTERİ KENDİSİ BELİRLEYECEK

Kredi ödemelerinde geri ödemeler pek çok müşterinin gözünü korkutmaya devam ediyor. Albaraka Türk bu süreçte yeni bir adım daha atarak kredi ödeme sürecini tamamen müşterinin kendisine bırakıyor.

Müşteriler ise kendi bütçelerini düşünerek kredi taksitlendirmelerini kendileri belirleyebilecekler. Albaraka Türk müşterilerin kredi notu değerlendirmeleri ve gelir oranlarına bakarak çekilen kredi tutarı da göz önünde bulundurulduğu zaman faiz oranları kişisel olarak belirlenecektir. 15 bin liraya kadar verilen eğitim kredisi ile birlikte masraflar sorun olmaktan çıkacak.