Dünyanın en ünlü organize suç liderleri! Hollywood'un ve kamuoyunun ilgi gören göz bebeği karteller, mafyalar ve yakuzaya kadar.. Bu ünlü kötü adamlar, kazandıklarını giyimine harcamaktan çekinmiyordu. İşte Escobar'dan Al Capone ve taktıkları kiminin milyonluk kiminin mütevazi saatleri ve marka tercihleri..

Organize suç dünyasının magazinsel mafyaları, kartelleri... Hollywood filmlerinin Netflix dizilerinin en ilgi gören yapımlarının hikayeleri.. 

Suç dünyasındaki şöhretleri ile dizilere ödüllü filmlere kurgulanan hikayeleri olan bu kötü adamların kollarına giyimleri de bir o kadar ilgi çekici. Peki kollarına taktıkları saatler.. Kazandıkları paraları görünen o ki görünümlerine cömertçe harcamışlar..

İşte en ünlü mafya'dan kartel'e, yakuza'ya kadar taktıkları en az kendileri kadar ünlü o saatler!

AL CAPONE

IMG_1249

Bilinen en ünlü gangster diyebiliriz onun için. Yaralı yüz olarak anılan Al Capone şöhreti o kadar büyük ki adı artık atasözlerinde dahi kullanılır oldu.

Capone'un büyük şiddet eylemlerine rağmen yakalanmamasının en büyük nedeni şüphessiz polis ve politikacılarla kurduğu bazı bağlarıydı..

Başlarda onun için fakirlerin dostu zenginin düşmanı modern Robin Hood tanımları yapılsa da Sevgililer Günü Katliamı ile adı bir numaralı halk düşmanı olarak güncellendi.

Neyse Capone hakkında aslında şöyleydi böyleydi gibi yorumlara bilgilere analizlere ulaşmak isteyenler yeni nesil kahvehane propagandası kanat önderli her konuda uzman Twitter gibi internet platformlarına başvurabilir..

Gelelim Capone'un saatine.. Al Capone Rolex Prince saatiyle akıllarda kaldı.. 1940'larda üretimi durdurulan bu model 2005'ten sonra yeni versiyonları ile yeniden üretilmişti.

LUCKY LUCİANO 

b03afa73818a451f99f063a5f2bf4252

Amerika'nın modern suç organizasyonlarının kurucusu olarak kabul edilen Luciano'nun saat tutkunu olduğu ve oldukça geniş bir saat koleksiyonuna sahip olduğu biliniyor.

Luciano'nun Patek model tutkusu aslında Joseph Bonanno'dan geliyor.

Luciano ile özdeşleşen altın kaplama saat Patek Philippe'di. Luci'nin saati (artık aramızda olmadığına göre rahatça Luci diyebiliriz) 2009 yılında 36.000 Dolara açık artırmayla satıldı.

PABLO ESCOBAR

IMG_4624

Kolombiyalı uyuşturucu baronu, Netflix'in en çok ekmeğini yediği kötü adam.. Escobar tarihin en zengin suçlusu olarak biliniyor. 1993 yılında öldürüldüğünde 30 milyar Doları olduğu kayıtlara geçti.

Medellin Karteli'nin kurucusu Escobar gerçekten tam bir dizi film içeriği bir karakterdi. Kötü ama yoksulun yanında hayır işleriyle halkın sevgilisi bir imaj yarattı. Öyle ki cenazesine 25.000 kişi katılmış..

Escobar'ın gel gelelim saatine.. Yoksulların abisi bu uyuşturucu baronumuz her tarafı elmaslarla kaplı Rolex Day-Date takardı.

Hatırlarsanız saatin değerinin 70.000 dolar olmasına rağmen bir müzayede de 8.500 dolara satıldığında dair söylentiler çıkmıştı.

JİRO YANAGAWA

Gözden kaçırmayın

Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak! Atatürk Dizisinde Ali Rıza Bey'i Sürpriz İsim Canlandıracak!

indir-4

Japon Yakuza'nın lideri Yanagawa da tam bir dizi film içeriği bir hayatın sahibi. En alttan gelip kendi örgütünü kuran bu adam daha sonra bu hayatı bıraktı hatta sıkı durun Kore ve Japonya arasında iyi niyet elçisi oldu. 

Gelelim Yanagawa'nın saatine.. Jiro'da altın ve elmas kaplamalı Patek Philippe Nautilus tercih edenlerdendi.

Yanagawa'ya hediye edilen Nautilus 3800/108 modeli 2015 yılında açık artırmada 96.000 dolara satıldı.

BUGSY SİEGEL

1.-Bugsy

Yahudi asıllı Amerikan gangsteri İtalyan - Amerikan mafyasında önemli biriydi. Siegel'de diğerleri gibi bu işe yasaklar sırasında içki kaçakçılığı yaparak başladı. Yasaktan sonra o yönünü diğerleri gibi uyuşturucuya değil kumara yöneltti.

Saat seçimin de de klastan yana oldu ve 18 ayar altından bir Bulova Clinton tercih etti.