Gündem

Akşener’in Partisine Daha Yolun Başında Büyük Tepki Yağdı!

Türkiye siyasi gündeminin son dönemlerde en kritik isimlerinden birisi olan Meral Akşener, kurduğu partinin tanıtımını gerçekleştirdiği toplantı sonrasında büyük bir tepkiye maruz kaldı. Miliyetçi Hareket Partisi’nden ihraç edildikten sonra, ayrıldığı partinin de önemli isimlerinin kendisini takip etmesi sonucunda yeni bir yapılanma yoluna giren Meral Akşener, parti kuracaklarını kısa bir süre önce duyurmuştu. Bu anlamda parti ile ilgili meraklı bekleyiş sürerken MHP’den de istifalar ardı ardına gelmişti. Sürecin devamında ise parti hazırlıklarını tamamlayan Akşener, kuracağı partinin hazırlıklarını tamamlayarak belgelerini İç İşleri Bakanlığı’na teslim etmişti. Geçtiğimiz gün ise partisinin tanıtımını gerçekleştireceği ilk toplantısını düzenleyen Meral Akşener, partinin logosunu ve sloganını da duyurdu.

LOGODAKİ KAYI BOYU GÖNDERMESİ

Tanıtım toplantısında gösterilen bir tanıtım videosu bir anda gündeme oturdu! Meral Akşener’in İYİ Parti adı ile duyurduğu partinin logosunda Kayı Boyu’nun armasının belirmesinin ardından İYİ kelimesini oluşturacak noktalar belirmişti. Sloganı ise “Türkiye iyi olacak.” olarak duyurulan partiye yönelik tepkilerin gelmesi ise gecikmedi. Sosyal medyayı sallayan iddiaların ardı arkası kesilmezken, Kayı Boyu Deneği, partinin logosu ile ilgili olarak suç duyurusunda bulunacağını duyurdu. Ayrıca partinin sloganının ise 2014 yılında Ak Parti’den Antalya yerel seçimlerinde katılan Menderes Türel’in “Menderes Türel Antalya’ya iyi gelecek” “Antalya’ya iyi gelecek” sloganları ile benzerliği ise yine tepki topladı. Yine logo konusunda da benzerliği ile dikkat çeken Menderes Türel, bu logo ve sloganın patentini ise 2015 yılında Türk Patent Enstitüsü’ne başvurarak tescilletmişti.

Kayı Boyu Deneği yönetim kurulu ise olay ile ilgili olarak tepkili olduklarını açıkladı ve suç duyurusunda bulundu. Kayı Boyu’nun armasına tamamı ile benzerlik gösteren font ve zemin renginin kullanmasını doğru bulmadıklarını açıklayan denek yöneticileri, bu armanın Dünya’ya mal olmuş bir yapısı olduğunun altını çizerek Akşener ve Partisini topa tuttu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı