Gündem

Akşener Bahçeli'ye ateş püskürdü! Teröristi yerli ve milli ilan ettiler

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, 23 Haziran seçimlerinden önce mitili İstanbul’a atacağını söyleyenlerin mitili İmralı’ya attığını söyledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert bir dille cevap veren Akşener, “Teröristi yerli ve milli ilan ettiler. Beka beka dediler takaya binip İmralı’ya gittiler.” dedi.

MİLLETİMİZ SEVERSE YOLUNU AÇAR

Türk milletinin bir kişiyi, bir siyasi partiyi sevdiğinde yolunu açtığını belirten Akşener, “Millet, iradesinin yok sayıldığını gördüğü anda gereğini yapmasını çok iyi bilir. 23 Haziran İstanbul seçimleri bu gerçeğin ispatıdır. 31 Mart’ta Cumhur İttifakı’na oy verip 23 Haziran’da kararını değiştiren vatandaşlarımız demiştir ki ‘Ben milletim, irademle birini seçtiysem bunu kimse değiştiremez…'” dedi.

ÇİFTÇİYİ ESNAFI TERÖRİST İLAN ETTİLER

Seçimin Türkiye’nin oyalanmasına neden olduğunu aktardığını ifade eden Akşener, gerçek gündemi konuşmak istediklerini fakat İllet zillet diyerek gerçeği perdelemek istediklerini, çiftçiyi, esnafı, bakkalı teröristlikle itham ettiklerini ama sonunda kimin eğri, kimin doğru durduğunu milletin gözler önüne serdiğini söyledi.

MİTİL’İ İMRALI’YA SERDİLER

Ayrıca Akşener, Bahçeli’nin sözlerine değinerek, İstanbul’a mitil atacağını söyleyenlerin mitili İmralı’ya attığını ve maskelerinin düştüğünü belirterek,”Bir belediye başkanlığı adına teröristin ayağına gittiler. Bir cumhurbaşkanı televizyonda yarım saat bir terörist başının mektubunu şerh etti. Teröristi yerli ve milli ilan ettiler. Beka beka dediler takaya binip İmralı’ya gittiler.” dedi.

MİTİL NEDİR? MİTİL ATMAK NEDİR? MİTİL SERMEK NEDİR?

Türk Dil Kurumu’na göre mitil, yüz geçirilmemiş yatak, yorgan, yastık ya da minder anlamına gelmektedir. Ayrıca, çok eskimiş, paçavra durumuna gelmiş yatak, yorgan, giysi vb. anlamları da bulunmaktadır.

Mitili atmak, mitil sermek deyimi ise Türk Dil Kurumu’na (TDK) göre, bir yere yapışıp kalmak, kurulmak, kalkmamak gibi anlamlara gelmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı