Akbank geçtiğimiz günlerde yaşattığı siber saldırı şokunun ardından müşterilerinin sisteme girememeleri nedeniyle büyük mağduriyet yaşatmıştı. İki gün boyunca Akbank müşterileri hesaplarına ulaşamadıkları gibi aynı zamanda harcama yapamamışlardı. Bu mağduriyet sonrasında müşterilerin bankaya olan güveni sarsıldı. Pek çok müşterinin banka ile çalışmayı bıraktığı öğrenildi. 

Akbank oluşan güven kaybını silmek ve yeniden müşteri portföyünü genişletmek için harekete geçti. Vatandaşa ve müşterilerine kolay kredi verebilmeyi amaçlayan yeni bir çalışma içerisine girdi. Akbank Axess kredi kartı ile birlikte müşterisini etkilemeye devam ediyor. Tüm işyerlerinde taksit imkanları ile birlikte geçerki olacak olan Axess kredi kartı için bankanın başvuru almaya başladığı öğrenildi. 

AKBANK HERKESE KREDİ KARTI VERECEK

Günümüz şartlarında kredi kartı kullanımı büyük kolaylık olarak ifade ediliyor. Bu süreçte Akbank müşterilerine ve vatandaşlara her yerde kullanım kolaylığı sunan kredi kartı vereceğini açıkladı. 

Akbank kredi kartı vermek için tüm başvuruları değerlendirirken bankanın kendi şartlarını sağlayan müşterilere hızlı ve kolay bir şekilde kredi kartı verdiği öğrenildi. Böylece kredi kartı almak isteyip, çeşitli sebeplerden dolayı alamayanlar için yeni bir fırsat olarak değerlendirildi. 

AKBANK KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

4-4

Akbank kredi kartı başvurusu farklı kanallar aracılığı ile yapılabilir. Banka şubeleri üzerinden bizzat başvuru yapmak isteyenlerin sadece kimlikleri ile başvuruyu hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilecekleri belirlendi. Ancak şube seçerken kart basımı yapıp yapmadıklarına dikkat etmek gerekiyor. Akbank başvuru ile birlikte aynı dakikalarda kart basımı gerçekleştirerek müşteriye kredi kartı teslimatı gerçekleştiriyor. 

Akbank kredi kartı başvurusunun anında olumlu olarak yanıtlanması için müşterinin kredi notunun 1200 ve üzerinde olması gerekmektedir. Başka bankalarla bir çalışma yapılıyorsa bu süreç içerisinde borçların düzenli ödenmesi gerekmektedir. Akbank mobil bankacılık, internet bankacılığı ve SMS üzerinden de başvuru gerçekleştirilebilmektedir.