Ekonomi

Akbank SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır? Akbank güncel kredi faiz oranları ve detaylar

Nakit ve toplu para ihtiyacı duyan kişiler, Akbank’ın SMS Kredi hizmetini kullanabilmektedir. Bunun için yapılması gereken tek işlem; kredi yazıp boşluk bırakmak, T.C kimlik numarasını eklemek ve kısa mesajı 4425’e yollamak! 

Akbank’ın SMS Kredi hizmetinden yararlanan kişiler, bankadan ne kadar kredi alabilecekleri bilgisine kolaylıkla ulaşabilmektedir. Fakat bilinmesi gereken bir nokta var ki; bu yöntem ile başvuru yapan kişiler yalnızca ihtiyaç kredisine başvuru yapabilmektedir ve bu başvuruda maksimum tutar 20 bin TL, maksimum vade süresi de 36 aydır. 

Akbank Kredi Seçenekleri 

Akbank sms kredi başvurusu yapmak amacı ile işlem yapan kişiler, bu yöntem ile yalnızca bankanın ihtiyaç kredisinden yararlanabilmektedir. Diğer tüm kredi seçenekleri için kişilerin, bankalara şahsen bir başvuru gerçekleştirmesi gerekmektedir. Akbank’ın diğer kredi seçenekleri ise; taşıt kredisi ve konut kredisidir. 

Akbank’ın taşıt kredisine başvuruda bulunabilmek için bankanın internet bankacılığı kullanılabilmektedir. Aynı zamanda bankanın herhangi bir şubesine giderek de başvuru işlemleri hızla yapılabilmektedir.  

Akbank’ın konut kredisine başvuruda bulunabilmek için hem bankanın internet bankacılığı kullanılabilmekte hem de banka şubelerinde işlem gerçekleştirilebilmektedir. 

Akbank Kredi Faiz Oranları  

Her banka gibi Akbank da farklı kredi çeşitlerine farklı faiz oranı uygulaması yapmaktadır. Akbank sms kredi başvurusu yapmak üzere işlem yapan kişiler için güncel faiz oranları aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. 

Akbank, ihtiyaç kredisi hizmetinde maksimum 60 ay vade uygulamaktadır ve faiz oranı yüzde 1,66’dır. Konut kredisinde maksimum 120 ay vade uygulayan Akbank, faiz oranını yüzde 1,05 olarak belirlemiştir. Taşıt kredisinde ise verilecek olan kredinin hesaplaması aracın yeni ya da ikinci el olmasına göre farklılık göstermektedir. Buna göre, yeni bir araç için maksimum 60 ay vade ile yüzde 1, 13, ikinci el bir araç için maksimum 60 ay vade ile birlikte yüzde 1,15 faiz oranı uygulanmaktadır. 

Akbank’ın ayrıca direkt kredi olarak sunduğu bir kredi çeşidi daha bulunmaktadır ve bu kredi çeşidinin maksimum vadesi 60 ay, faiz oranı ise yüzde 1,63’tür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu