Günümüzde pek çok insan bankalarla çalışıyor. Birikimlerini maaşlarını bankalara yatıran vatandaşlar için zaman zaman bilinmeyen ve bilmedikleri için birikimlerini kaybedebilecekleri bazı durumların yaşandığı ifade edildi. 18 yaş üzerindeki herkesin neredeyse bir banka hesabı bulunuyor. Bazen birden fazla banka hesabı kullanan vatandaşlar bazı hesaplarında bulunan paralarını uzun süre boyunca unutabiliyor. Ancak bankalara yatırılan paraların zaman aşımına uğrayabileceğini unutmamakta fayda var. En büyük özel bankalardan birisi olan Akbank müşterilerine konu hakkında uyarıda bulundu.

PARASINI KAYBETMEK İSTEMEYEN BANKAYA KOŞSUN!

Akbank tarafından yapılan yazılı açıklama sonrasında pek çok müşteriye son çağrı yapıldı. Zaman aşımı listesinin oluşturulduğu ve 10 yıl boyunca banka hesaplarında herhangi bir işlem yapmamış olan kişilerin hesaplarında bulunan küçük ya da büyük birikimlerin çekilmesi gerektiği ifade edildi.

Bankanın internet adresinde zaman aşımına uğrayacak olan hesapların isimleri de paylaşıldı. Listede bulunan müşterilerin hesaplarında bulunan paraları çekmeleri için zaman kaybetmeden banka şubelerine gitmeleri gerekiyor. 10 yılın dolmasının ardından bankalar hareketsiz gördüğü hesaplardaki tüm paraları sıfırlıyor. Yıllardır bu konuda pek çok kişinin mağdur olduğu, hesaplarında farkında olmadan unuttukları paraların sonradan el konulması ile sorun yaşadıkları belirlendi.

AKBANK LİSTEDE İSMİ OLANLARA UYARI YAPTI

3-28

Akbank tarafından hazırlanan listenin ardından ismini gören vatandaşların hızlı davranmaları gerektiği belirtildi. İsmi listede olmayan vatandaşların ise herhangi bir sorun yaşamayacakları ve panik yapmamaları gerektiği ifade edildi.

Bankanın 10 yıllık zaman aşımı süresi dolmadan önce kimlik bilgileri ile en yakın banka şubesine girmeleri ve hesapları ile ilgili bir işlem yaparak hesaplarında unuttukları ve kaybetmek üzere oldukları varlıklarını alabilecekleri ifade edildi. Listeye bankanın internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.