Kurban Bayramı yaklaşırken bankalar tarafından bayram kredisi kampanyaları açıklanmaya başladı. Pek çok banka en fazla müşteriyi kazanmak için en güzel fırsatları sunmak için büyük bir rekabet içerisine girdiler. Akbank bu süreçte bayram kredi kampanyası hazırlayan bankalar arasında yer aldı. 

Akbank ihtiyaçlarını banka üzerinden karşılamak isteyen vatandaşlar için 3 ay ertelemeli yeni bir kredi sistemi hazırladığını duyurdu. Başvurular Akbank.com üzerinden yapılabileceği gibi Akbank müşteri hizmetlerini arayara ya da mobil bankacılık işlemleri üzerinden de yapılabilir. 

İMZASIZ DİREKT KREDİ VERİLECEK

Akbank tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Mobil bankacılık ve internet üzerinden yapılacak olan kredi başvuruları için onaylanma sürecinde imza şartı aranmadan hızlı bir şekilde banka hesabına onaylanan tutarın yatırılabileceği belirlendi. Akbank müşterisi olmayan vatandaşlar ise bu süreç içerisinde kredimakbankta.com sayfası üzerinden gerekli bilgilerin girilmesi üzerine ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilecekleri belirlendi. 

AKBANK BAYRAM KREDİSİ KAMPANYA KOŞULLARI AÇIKLANDI

8

Akbank bayram kredisi faiz oranlarını yüzde 1ç63 olarak güncelledi. 36 ay vadeli olacak krediler için ödeme erteleme imkanı da sunulmaktadır. İlk ödemenin ertelenme süreci en fazla 92 gün geciktirilebilecek. 3 ay erteleme imkanı sunulan kredinin ertelenmesinin ardından vade seçeneği de 33 olarak güncellenecektir. 

Ödemesiz dönemin gerçekleştirilmesi halinde erteleme faizi alınacaktır. Sonraki ayda ise ödeme süreci başlayacaktır. İnternet sayfası üzerinden kimlik numarası ve telefon numarası ile kredi başvurusu gerçekleştirilebilir. İhtiyaç kredisi başvurusunun gerçekleştirilmesinin hemen ardından sonuçlar onaylı cep telefonuna gönderilecektir. Onaylanma sürecinin hemen ardından şubeden evrak teslim sürecinin başlaması planlanıyor. 

KREDİ BAŞVURUSU İÇİN BEKLENEN EVRAKLAR

Kredi başvurusunun onaylanmasının hemen ardından bazı belgelerin şubeye teslim edilmesi gerekmektedir. Bu süreçte nüfus cüzdanı ya da sürücü belgesi fotokopisi, Adres teyit amaçlı belge, gelir belgesi, özel sektörde çalışanlardan SGK hizmet dökümü aranmaktadır.