CHP Manisa Milletvekili ve aynı zamanda Grup Başkanvekili olan Özgür Özel, bugün TBMM'de düzenlenen bütçe görüşmeleri sırasında yaşana kavgada burnundan yaralandı. Burnu sargıya alınan Özel, başına gel kavga olayına ilişkin olarak, uyandıkça yazılan bir senaryonun Genel Kurul ayağını izlediklerini belirterek, 'Tek kişilik dev kadro' ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel

İçişleri Bakanlığı'nın 2022 yılına ait bütçesi görüşmeye alındığı sırada CHP'li Erkan Aydın'ın hakkında söylediği sözlere sert cevaplar veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun verdiği yanıtla sonrası vekiller arasında bir tartışma başladı. Yaşanan tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine CHP Manisa Milletvekili ve aynı zamanda Grup Başkanvekili olan Özgür Özel, AK Partili vekillerin saldırısına uğradı. Burnundan darbe alan Özel, daha sonra basın toplantısı düzenledi ve burada önemli açıklamalarda bulundu.

Başına gelen olayı anlatmaya başlayan Özgür Özel, komisyonda sürekli kavgayı provoke eden kişilerin bugün CHP Milletvekilinin konuşma yaptığı sırada hakaretler ettiğini verdikleri cevaplarla da ortamları gerdiklerini söyledi.

HELLALEŞMEYECEĞİZ!

Meclise düzenlediği basın toplntısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun 'helalleşme' açıklamasını tekrar hatırlattı ve Cumhurbaşkanı ile helalleşmeyeceklerini onunla hesaplaşmak istediklerini söyledi.