AK Partili Belediyelere Ramazan Talimatı! Ramazan Yardımları Böyle Yapılacak!

24 Nisan Cuma günü başlayacak olan Ramazan ayı münasebetiyle AK Parti tarafından AK Partili belediyelere talimat gönderildi. Buna göre bu Ramazan ayında iftar çadırları kurulmayacak bunun yerine ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım kolileri ulaştırılacak. AK Parti'den verilen talimat gereği her belediye başkanı günde en az 10 ihtiyaç sahibi vatandaşı telefonla arayarak ihtiyaçlarını soracak.

AK Partili Belediyelere Ramazan Talimatı! Ramazan Yardımları Böyle Yapılacak!
21 Nisan 2020 - 08:37

AK Parti'den AK Partili belediyelere Ramazan ayı icraatları ile alakalı olarak talimatlar verildi. Koronavirüs salgını nedeniyle bu Ramazan ayında faaliyetlerde yapısal değişiklikler yapan AK Parti kendisinin belediyelerine yeni görevler verdi.

Edinilen bilgilere göre AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından 780 belediyeye bir genel gönderildi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin imzasıyla gönderilen genelgede belediyelerin Ramazan ayında ne şekilde hizmet edeceğinin sınırları belirlendi.

AK Parti tarafından 780 belediyeye ulaştırılan genelgeye göre; Ramazan ayında toplu iftarlar yapılmayacak ve iftar çadırları kesinlikle kurulmayacak. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm toplu faaliyetler iptal edilecek. Bunların yerine ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım kolileri gönderilecek. Bu yardım kolileri ise Ramazan ayı başlamadan vatandaşlara ulaştırılacak.

Veda Sosyal Destek grupları ile koordineli bir çalışma gerçekleştirmeleri istenilen belediyelerden ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek ulaştırılması için gereken hazırlıkların yapılması istendi. Buna göre AK Partili belediyeler vatandaşlara Ramazan ayı süresince sıcak yemek dağıtımı yapacaklar.

Belediye başkanlarının vatandaşların iftar ve sahur sofralarına konuk olma geleneğine bu Ramazan ayında son verildiğini bildiren AK Parti, çat kapı misafirliklerin kesinlikle yasak olduğunu belediyelere iletti. Bunun yerine belediye başkanlarına yeni bir sorumluluk verildi. Buna göre Ak Partili 780 belediye başkanı Razaman'ın 30 günü boyunca her gün en az 10 İhtiyaç sahibi vatandaşı telefonla arayarak neye ihtiyaçları olduğunu incitmeyen bir üslupla soracak. Belediye başkanları bu vatandaşlara aynı zamanda evlerinden çıkmamalarını tavsiye edecek. Vatandaşların belirttiği tüm ihtiyaçlar eksiksiz bir şekilde temin edilip en kısa sürede kendilerine ulaştırılacak.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum