AK Parti'de Kabine Revizyonu ile Erken Seçim Yapılabileceği İddiaları Gündeme Geldi

AK Parti'de Kabine Revizyonu ile Erken Seçim yapılabileceği iddiaları gündeme geldi. AK Parti'li belediye başkanlarının istifasının istenmesi üzerine Bakanlar Kurulu'nda da revizyona gidilebileceği iddiaları yer aldı.

AK Parti'de Kabine Revizyonu ile Erken Seçim Yapılabileceği İddiaları Gündeme Geldi
23 Ekim 2017 - 15:27

AK Parti'de Belediye Başkanlarının istifasının istenmesinin ardından bu değişikliğin Bakanlar Kurulu'nda da olabileceği dillendirildi. AK Parti zaman zaman kamuoyu araştırması yaparak oy oranlarını sistematik olarak inceliyor. Son yapılan kamuoyu araştırmasında oylar %50 bandına yaklaşınca AK Parti'nin harekete geçtiği öğrenildi. Meral Akşene'in parti kurmasının ardından AK Parti bu ihtimalide değerlendirerek 2019 yılının Mart ayında yapılması gereken seçimlerin 2018 yılı Temmuz ayı içerisinde Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerin yapılabileceği konuşuluyor. Bunun yanında AK Parti Bakanlar Kurulu içinde revizyona gideceği de dile getiriliyor. En az 5 Bakanın değişeceği seçim için seçim kabinesi oluştulmak istendiği belirtiliyor. Bakanlıklarda koltuk değişiminin yaşanıp yaşanmayacağı ileriki günlerde netlik kazanacaktır. 

AK Parti kurmaylarının bu iddialar için erken seçim olmayacağını Türkiye'nin 2 yıllık bir ekonomik plan yaptığını bu çerçevede yatırımlar ve teşviklerin bu iki yıl içinde gerçekleşeceğini söylerken bu zaman diliminde yapılacak bir erken seçim ülke ekonomisi açısından bir dezavantaj olacağını belirttiler. Fakat diğer yandan Belediye Başkanlarının istifaları istenmeye devam edilirken söz konusu Bakanlar Kurulu içinde aynı şeyin olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. AK Parti Meral Akşener'in parti kurmasını, Belediye Başkanlarının istifa çağırlarına verdiği mesajları ve kamuoyu araştırma sonuçlarını masaya yatırarak karar vereceği öngörülüyor. Önümüzdeki günlerde söz konusu kabine revizyonu ve erken seçim iddialarına ilişkin yetkili bir ağzıdan cevap gelecektir. Yapılan bu iddialara ilişkin AK Parti sözcülerinden bir açıklama yapılmasıda bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum