Gündem

AK Parti toplantısında ilginç Züğürt Ağa benzetmesi!

23 Haziran seçimlerinin sona ermesinden sonra oy kaybı yaşayan AK Parti’de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan milletvekilleriyle sorunları masaya yatırarak çözüm yolları bulmaya çalışıyor. Gerçekleştirilen toplantıda aktarılan bilgilere göre Kars Milletvekili Yunus Kılıç, seçim bölgelerinin sorunlarıyla ilgili olarak bakanlara ulaşamadıklarını dile getirerek ilginç bir benzetme yaptı.

ZÜĞÜRT AĞA’YA DÖNDÜK!

Milletvekili Kılıç, “Köyü elinden alınmış Züğürt Ağa’ya (Nesli Çölgeçen’in yönettiği 1985 yapımı film) döndük. Herkes milletvekilinden bir şey bekliyor. Ama elimizde yetki yok. Bakanlar telefonlarımıza çıkmıyor. Bakanlara ulaşamayınca hiç bir şey yaptıramıyoruz. Milletvekilinin bir ağırlığı kalmadı” dedi.

ZÜĞÜRT AĞA KİM?

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu sözler üzerine, “Züğürt Ağa kim?” diye sordu. Bunun üzerine Kılıç, Şener Şen’in başrolünü oynadığı Züğürt Ağa filminden örnekler verdi. Züğürt Ağa’nın köyünü kaybedince büyük şehirde başına gelenleri anlatan Kılıç, milletvekillerinin, köyü elinden alınmış Züğürt Ağa’nın içine düştüğü duruma düştüğünü vurguladı.

ERDOĞAN: KABİNEDE SÖYLEYECEĞİM

Gülüşmelere neden olan Züğürt Ağa örneği üzerine, Cumhurbaşkanı, “İlk kabine toplantısında bakanlara bunu söyleyeceğim” yanıtını verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı