AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten CHP'li Çeviköz'e Sert Tepki: 'Ermenistan'ın Yalanlarını CHP'den Dinliyoruz!'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Dış Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'e tepki gösterdi. Çeviköz'ün Türkiye'nin Azerbaycan'a yardım yapmasına yönelik sözleri Ömer Çelik tarafından eleştirildi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten CHP'li Çeviköz'e Sert Tepki: 'Ermenistan'ın Yalanlarını CHP'den Dinliyoruz!'
28 Eylül 2020 - 17:01

Ermenistan ile Azerbaycan arasında çıkan çatışmalar Türkiye'de siyaset arenasını da hareketlendirdi. CHP Dış Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz'ün, "Türkiye'den Azerbaycan'a silah yardımı yapıldığı ve iddialara göre cihatçı grupların da Azerbaycan'a gönderildiği belirtiliyor." sözlerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sert şekilde yanıt verdi.

AHLAK DIŞI AÇIKLAMALAR!

Ünal Çeviköz'ün provokatif açıklamalar yaptığını söyleyen Ömer Çelik, "Bu açıklamaları şiddetle kınıyoruz. Türkiye karşıtı ahlak dışı yapılan bu açıklamalar bir provokasyondan başka bir şey değildir." dedi.Ermenistan tarafının dile getirdiği bu yalanların hangi maksatla kullanıldığının aşikar olduğunu söyleyen Ömer Çelik, "Ermenistan'ın Dışişleri Bakanı ile Moskova Büyükelçisi Türkiye'ye bu şekilde iftira atmaktadır. CHP'nin dış politikalar konusunda yetki verip genel başkan yardımcısı yapılan Ünal Çeviköz ise Ermenistan ne diyorsa aynı şeyi söylemektedir. Eş zamanlı olarak yapılan bu açıklamalar oldukça manidardır." ifadelerini kullandı.

ERMENİSTAN'IN YALANLARINI CHP'DEN DİNLİYORUZ!

Ermenistan'ın Türkiye'yi Azerbaycan'ın yanında yer almaktan alıkoymak için yalanlara başvurduğunu söyleyen Ömer Çelik, "Ermenistan bu yalanları Azerbaycan'a karşı kendilerine avantaj sağlamak, Türkiye'nin Azerbaycan'a yardımlarının önünü kesmek için öne sürüyor. Ermenistan'ın derdi Türkiye düşmanlığıdır ve biz bunu gayet iyi biliyoruz. Ancak Ermenistan'ın yalanlarını Türkiye'de neden CHP'den dinliyoruz. Bu benzerlik CHP için çok büyük bir utanç olmalıdır." şeklinde konuştu.

CHP TABANI İÇİN DE BU AÇIKLAMALAR HAKSIZLIK!Ermenistan ile Azerbaycan çatışlarında Türkiye'nin durduğu noktanın çok net olduğunu söyleyen Ömer Çelik, "CHP'nin pusulası artık şaşmıştır. Türkiye Azerbaycan halkının yanında olmaya devam decektir. CHP'nin Ermenistan'ın sözlerine destek vermesini aziz milletimiz değerlendirecektir. CHP yönetiminden yapılan bu açıklamalar CHP tabanında yer alan vatandaşlarımız için de haksızlıktır. Çünkü onlar ilk andan itibaren kardeş ülkemiz Azerbaycan'a destek vermektedirler." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum