AK Parti Son Yaptırdığı Seçim Anketinin Sonuçlarını Açıkladı! Hangi Partinin Yüzde Kaç Oyu Var?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ bugün yaptığı açıklamada anket şirketlerine tepki göstererek AK Parti'nin oy oranını olduğundan daha az açıkladıklarını söyledi. AK Parti tarafından yaptırılan son seçim anketinin sonuçlarını da kamuoyuna duyuran Hamza Dağ tüm partilerin oy oranlarını ilan etti.

AK Parti Son Yaptırdığı Seçim Anketinin Sonuçlarını Açıkladı! Hangi Partinin Yüzde Kaç Oyu Var?
27 Eylül 2020 - 20:19

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Haz Dağ anket şirketlerine tepki göstererek kendi yaptırdıkları anketin sonuçlarını açıkladı. Anket şirketlerinin AK Parti'nin oy oranlarını kasten düşük gösterdiklerini söyleyen Hamza Dağ seçim konusunda da diğer partilere meydan okudu.

MASA BAŞI OPERASYON ANKETİ YAPIYORLAR!

Anket konusunda algı operasyonlarının yapıldığını söyleyen Hamza Dağ, "Yayınlanan anketlere bakıldığında güvenilirliği toplum nezdinde de sıkıntılı olan şirketler tarafından yapıldığını görüyoruz. Bunların tamamı masa başında yapılan operasyon anketleridir. Televizyonlar sürekli bu anketlerden bahsediyorlar. Biz her ay düzenli olarak anket yapan ve vatandaşın tercihlerini ölçen bir siyasi partiyiz." dedi.MİLLET KİME OY VERECEĞİNİ İYİ BİLİR!

AK Parti'den ayrılarak yeni parti kuranların anket şirketleri tarafından öne çıkarılmaya çalışıldığını söyleyen Hamza Dağ, "AK Parti'den ayrılmış ve şu anda hangi istikamette gittikleri milletçe de bilinmeyen siyasi partilerin oy oranları bu anket şirketleri tarafından kasten yüksek gösterilmektedir. Bizden oy kaçışı olduğu mesajını vermek istiyorlar. Ancak bu millet bunu yemez. AK Parti varken partisinden dışlananlara kimse oy vermeye tenezzül etmez. Milletin partisinin hangi parti olduğunu 2002 yılından beri görüyoruz." ifadelerini kullandı.

HANGİ PARTİNİN YÜZDE KAÇ OYU VAR?

Anket şirketlerinin AK Parti'nin oy oranını yüzde 30-35 bandında açıkladığını söyleyen Hamza Dağ, AK Parti tarafından yaptırılan son anketin sonuçlarını da açıkladı. Buna göre partilerin oy oranları şu şekilde:AK Parti: Yüzde 42,6

CHP: Yüzde 24,2

HDP: Yüzde 10,4

MHP: Yüzde 10,2İYİ Parti: Yüzde 9,2

Saadet Partisi: Yüzde 0,9

DEVA Partisi: Yüzde 0,6

Gelecek Partisi: Yüzde 0,1

Diğer: Yüzde 1,8

YORUMLAR

  • 0 Yorum