Gündem

AK Parti Ali Babacan'ın Kuracağı Yeni Parti'nin Oy Oranına İlişkin Açıklama

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti'den istifa eden ve yeni parti kuracak olan Ali Babacan'ın partisinin oy oranlarına dair açıklamalarda bulundu. Mahir Ünal açıklamalarında Ali Babacan'ın, AK Parti'den ne kadar oy alacağına dair de değerlendirmelerde bulundu.

Siyasaet gündeminin en çok konuşulan konu başlıklarıdan birisi de AK Parti’den ayrılan Ali Babacan’ın kuracağı yeni parti ve bu partinin oy oranları.

Konuya dair basın organlarında çeşitli haberler yer almış ve kurulacak yeni partinin AK Parti’den belli bir oranda oy alabileceği iddia edilmişti. Söz konusu bu iddialara dair AK Parti’den açıklama geldi. 

AK PARTİ’DEN ALİ BABACAN’IN PARTİSİNİN OY ORANINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, CNN Türk canlı yayınına katılarak gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

Hem gündeme dair açıklamalarda bulunan Mahir Ünal hemde Hande Fırat’ın sorduğu sorulara yanıt verdi. Bu kapsamda başta Suriye, ABD ve diğer dış ilişkiler hakkında açıklama yapan Mahir Ünal iç gündeme ilişkin de açıklamalarda bulundu. 

Bu kapsamda son dönemlerde sık sık dile getirilen Ali Babacan’ın yeni partisine dair açıklamalarda bulunan Mahir Ünal, bu konuda şu ifadeleri kullandı. 

“Türkiye’de seçimlerin matematiği de değişti ittifaklarla beraber. Ve Türkiye’de son seçimde gördük ki 0,2’lik partiler de önemli bir hale getirebiliyor. Şimdi burada kritik soru şu bunlar iktidar olmak için mi parti kuruyor, yoksa 0,2’lik parti olmak için mi parti kuruyor. Kamuoyu araştırmaları AK Parti’nin şu anda halk tarafında memnuniyetle karşıladığını gösteriyor. Yeni kurulacak partilerle ilgili toplumsal bir derinlik, toplumsal bir karşılık var mı? Böyle bir şey gözükmüyor. Dolayısıyla bu konuyu da fazla konuşmaya gerek yok.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı