Gündem

AK Parti, Ali Babacan'ı sildi!

Yaptığı yazılı açıklama ile AK Parti’den istifa ettiğini duyuran Ali Babacan’ın AK Parti’nin resmi internet sitesindeki, fotoğrafı ve özgeçmişinin yer aldığı AK Parti kurucu listesinden silinmesi dikkat çekti. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü ve AK Parti’de kalmak istemediğini söylemesinin ardından bugün istifa eden Ali Babacan’ın nasıl bir yol izleyeceği merak konusu oldu.

BOŞ ÇUVAL GİBİ DEVRİLECEKTİR!

AK Parti, Ali Babacan’ın istifasının hemen ardından AK Parti kurucu üyeler listesinde yer alan ismimi silerek listeden kaldırdı. Babacan’ın listeden kaldırılmasının ardından Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni parti kuracak olanlar hakkındaki, “AK Parti istikamet partisidir. Bu, halkın ve hakkın istikametidir. Biz bu istikamette devam ediyoruz. Bu istikameti şaşıranlar oldu. Rüyalara dalanlar, mühendislik hesaplarıyla konum bulmaya çalışanlar, AK Parti’nin gölgesini kendi gölgesi sananlar içi boş çuval gibi devrilecektir. Onların ne peşinde olduğu değil, bizim ne iş yaptığımız önemli.” sözlerini akıllara getirdi.

ÖNCE LİSTEDEN SİLDİLER ŞİMDİ DE…

Ali Babacan’ın önce listeden silinmesi daha sonrasında ise AK Parti tarafından cephe alınmasına neden olacak şekilde değerlendirilirken ilerleyen günlerde Ali Babacan ve kuracağı iddia edilen yeni partisi hakkında yapılacak yorumlar merak edilmeye başlandı.

 
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı