Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Yeni Sosyal Yardım! 176 Milyon TL Bütçe Ayrıldı!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı yapılacağını açıkladı. Bakanlık bütçesinden bu gıda yardımları için pay ayrıldı.

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Yeni Sosyal Yardım! 176 Milyon TL Bütçe Ayrıldı!
24 Nisan 2020 - 12:26

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşların çok sayıda aldıkları sosyal yardımlara yeni bir kalem daha eklendiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre ihtiyaç sahibi vatandaşlar gıda yardımı alacaklar.

Ramazan ayı boyunca yapılacak olan gıda yardımları için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın bütçesinden 176 Milyon TL ayrıldı. Bu bütçenin tamamı ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda yardımı olarak harcanacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bu gıda yardımlarından kimlerin faydalanabileceğini de duyurdu. Buna göre şehit yakınları, gaziler ve tüm ihtiyaç sahipleri bu sosyal yardımdan yararlanabilecek.

Ramazan ayı gıda paketi sosyal yardımı için başvuru kabul edilmeyecek. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sisteminde kayıtlı olan vatandaşlar ile muhtarlar tarafından Bakanlığa bildirilecek ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan ayı gıda yardımı yapılacak.

Ramazan ayı gıda yardımının bu haftadan itibaren dağıtılmaya başlanması ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından detaylı bir açıklama yapılması bekleniyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum