Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Mayıs Ayı İşsizlik Maaşının Nasıl Ödeneceğini Açıkladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işsizlik maaşı alan vatandaşlara ödemelerini Nisan ayında banka hesaplarına yaptıklarını belirterek bu uygulamanın Mayıs ayında da devam edeceğini söyledi.

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Mayıs Ayı İşsizlik Maaşının Nasıl Ödeneceğini Açıkladı
23 Nisan 2020 - 12:08

Türkiye'de koronavirüs önlemleri kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın faaliyetleri devam ediyor. Nisan ayında işsizlik maaşı almaya hak kazanan vatandaşların ödemeleri PTT şubelerinden değil bildirdikleri IBAN numaraları üzerinden gerçekleşmişti. Bu şekilde vatandaşlar PTT şubelerinde uzun kuyruklarda bekleme derdinden kurtulmuşlardı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir açıklama yaparak işsizlik maaşının ödenme şekli konusunda Nisan ayındaki uygulamaya Mayıs ayında da devam edileceğini belirtti.

İşsizlik maaşının ödenme şekli konusunda bilgi veren Bakan Selçuk, “Koronavirüs ile mücadele kapsamında vatandaşlarımızı daha az evden çıkaracak uygulamalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Nisan ayında bu sebeple işsizlik sigortası ödemelerini vatandaşlarımızın banka hesaplarına yapmıştık. Bu uygulamamız oldukça fayda sağladı. Hem vatandaşlarımız ekstra zahmetten kurtuldu hem de koronavirüs tedbirlerine aykırı bir ortam oluşmadı. Bu sebeple yeni bir karar aldık ve Mayıs ayı işsizlik sigortası ödemelerini de aynı şekilde vatandaşlarımızın banka hesaplarına yapacağız.” dedi.

Sözlerini sürdüren Bakan Zehra Zümrüt Selçuk vatandaşlara bir hatırlatma yaparak, “Hak sahibi vatandaşlarımız 26 Nisan'a kadar IBAN numaralarını İŞKUR'a bildirmelidirler. Bunun için Alo 170'i arayabilirler. Bunu tercih etmeyen vatandaşlarımız İŞKUR internet sitesi üzerinden online işlemler aracılığı ile bu bildirimi yapabilirler.” ifadelerini kullandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yeni uygulamaya IBAN bildirmeyen vatandaşların ödemelerinin PTT aracılığı ile yapılmaya devam edileceğini ve herhangi bir hak kaybına imkan tanınmayacağını da bildirdi.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum