Şarkıcı Sıla Gençoğlu bir dönem sevgili olduğu oyuncu Ahmet Kural'ın kendisini darp ettiğini açıklamış ve olay magazin gündemine bolmba gibi düşmüştü. 

Başarılı oyuncu Ahmet Kural için üç ayrı suçtan toplam 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezası kesinleşti! 

Sıla Gençoğlu'nun avukatı Rezan Epözdemir yaptığı açıklamada "Kesinleşen karar ve hukuki süreç ile birlikte, müvekkilin haklılığı net bir şekilde ortaya çıkmıştır. Geç de olsa adalet tecelli ettiği için mutluyuz" dedi.

Ahmet Kural şarkıcı Sıla Gençoğlu'nu darp ettiği gerekçesiyle üç ayrı suçtan toplam 1 yıl 4 ay 20 gün hapis cezasına çarptırdı.Ahmet Kural hakkında istinaf mahkemesine yapılan başvuru reddedildi. Böylece Kural'ın cezası kesinleşmiş oldu.

2018 yılında Sıla Gençoğlu, Ahmet Kural'ın evinde darp, tehdit ve hakarete uğradığını iddia etmişti. Sosyal medyada açıklama yapan Sıla magazin dünyasını adeta şaşkına çevirmişti. Ünlü isimler Sıla'ya destek verirken Ahmet Kural'ın arkadaşları olan ünlü isimler neye uğradığını şaşırmıştı.

Sosyal medyada Sıla'ya destek mesajları sürerken Ahmet Kural'ın böyle bir şey yapmayacağı da bazı kullanıcılar tarafından iddia edildi.

Bazı kullanıcılar ise öldürülen kadınların katilleri bile tutuklanmazken ünlü isimlerin en ufak şeyde tutuklanması samimi değil yorumları yaptıı. 

Ahmet Kural cephesinden ise konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.