Yeşilçam'ın efsane filmlerinden biri olan Ah Nerede yaz dizisi olarak ekranlara gelmeye hazırlanıyor! Gülşen Bubikoğlu'nun canlandırdığı Zehra ve Tarık Akan'ın canlandırdığı Ferit karakterini dizi versiyonunda kim oynayacak tartışmalarında isimler havada uçuştu.

İçimizi en azından 2 ay açan romantik komedi yaz dizilerinde sosyal medyada asistan kız aşk üçgenleri sözde klişe eleştirileri ekrandaki klişe dram acıtasyon suç dizileri kadar dillerden düşemedi. Hal böyle olunca senaristler ve yapımcılar bu sene Yeşilçam'a yöneldi..

Ekranlardaki dayak yiyen tecavüze uğrayan öldürülen kadın, bol dram acıtasyon ve suç konulu dizilerin klişesi esir almışken arada bir çekilen romantik komedi yaz dizileri ağır yapısı olmadığı için en kolay eleştirilen dizilerden. Geçtiğimiz dönem psikolojik temalı dram acıtasyon bu sene suç adalet temalı diziler mafya dizileri değişmeyen bol klişelerine rağmen izleyene ağır imaj vermesi sayesinde eleştirilemez ancak ekranlarda artık görmediğimiz komediyi en azından romantik komedi olarak veren ve ülkemizde romantik komediler oldukça az olmasına rağmen sürekli olarak eleştirilen yapımlar arasında..

Gözden kaçırmayın

Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama! Masumlar Apartmanı Neden Final Yapıyor? Farah Zeynep Abdullah'a Büyük Suçlama!

Neyseki yazın kanallar hala bir romantik komedi dizisine yer veriyor platformlar arada bir romantik komedi filmleri çekerek ruhumuzu besliyor içimizi açıyor. 

Yeşilçam'ın eğlenceli kül filmlerinden Ah Nerede bu sene yaz dizisi olarak gelmesi için hakları satın alındı. Dizide Gülşen Bubikoğlu ve Tarık Akan'ın canlandırıdığı Zehra ve Ferit karakterlerini kimin canlandıracağı merak konusu oldu. İddialara göre Gülşen Bubikoğlu'nun canlandırdığı Zehra karakteri için Demet Özdemir düşünülüyor. 

Ancak seyircileri bu ikili için en uygun isimlerin ekranların en başarılı orjinal romantik komedi dizilerinden olan Afili Aşk dizisinde beraber yer alan ve çok yakıştırılan Burcu Özberk ve Çağlar Ertuğrul ikilisini önerdi. 

Ah Nerede filminde Bursalı toprak ağasının İstanbul'a üniversite okumaya gelen üç oğlunun aslında sınıfta kalmaktan başları dönmüş İstanbul'da bambaşka hayatlar sürmesi sonucu başlarına gelenler anlatılıyor. Tıp fakültesinde okuyan en büyük oğul Ferit çapkınlıkta Eczacılık fakültesinde okuyan ortanca oğul Murat kahbehanede kumar masalarında mühendislik okuyan en küçük oğul Ömer ise, siyasi olayların içindedir.