Adalet Bakanlığı İşsiz Vatandaşlara Müjdeyi Verdi! Cezaevlerine Ve Adliyelere 10.000 Personel Alınacak!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün geçtiğimiz günlerde bakanlık bünyesinde 10.000 personel alınacağını açıklamasının ardından vatandaşlar arasında büyük bir heyecan yaşandı. Adalet Bakanlığı'na alınacak olan yeni personeller CTE ve Adliyelerde görevlendirilecekler. Adalet Bakanlığı 10.000 yeni personel alımı ile alakalı son dakika gelişmeleri nelerdir?

Adalet Bakanlığı İşsiz Vatandaşlara Müjdeyi Verdi! Cezaevlerine Ve Adliyelere 10.000 Personel Alınacak!
24 Eylül 2020 - 16:05 - Güncelleme: 24 Eylül 2020 - 16:18

Türkiye'de işsizlik konusunda son dönemlerde yaşanan olumsuz gelişmelerin ardından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün bakanlıkça 10.000 yeni personelin alınacağını duyurması büyük bir heyecan yarattı. CNN Türk'te canlı yayın konuğu olan Bakan Gül'ün açıklamaları işsiz olan ve bir kamu kurumunda işe girmek isteyen vatandaşlara umut oldu.

ADALET BAKANLIĞI 10.000 PERSONEL ALIMI

2020 yılı içerisinde Adalet Bakanlığı bünyesinde işe alımlar ile alakalı olarak konuşan Bakan Abdülhamit Gül, “10.000 personel alımını 2020 yılı içerisinde yapacağız. Bu personeller CTE'lerde ve adliyelerde görevlendirilecekler. Personel alımı konusuna büyük bir önem veriyoruz. Takvimi ve sayıyı tekrar değerlendirebiliriz.” dedi.BAKAN GÜL'DEN İŞE ALIMLAR HAKKINDA AÇIKLAMA

Adalet Bakanlığı'na yeni işe alımlar ile alakalı olarak detay veren Bakan Abdülhamit Gül, “Biz bakanlık olarak adliyelerimizde ve cezaevlerimizde şu anda varolan ihtiyaçlarımızı belirledik. Kaç personele acil olarak ihtiyacımız varsa bu konuda bir çalışma yaptık. Yeni personellerin alımı ile alakalı olarak şu anda bir tarih veremiyorum. Ancak onay bekliyoruz ve bu onay alınır alınmaz detayları kapsamlı bir şekilde kamuoyuna duyuracağız. Şimdiden şunu söyleyebilirim ki toplamda 10.000 yeni personelin işe alımını gerçekleştireceğiz. Dediğim gibi onay geldiği anda hem kadro sayısını hem de işe alım tarihini açıklayacağız.” ifadelerini kullandı.

10.000 PERSONEL NE ZAMAN İŞE ALINACAK?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün bu açıklamasının ardından gözler 10.000 yeni kadronun resmen açılması haberine çevrildi. Şu ana kadar bu konuda herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak Eylül ayı sona ermeden bu kadroların ilan edilmesi ve Ekim ayında da işe alım süreçlerinin başlanıp tamamlanması bekleniyor. Adalet Bakanlığı 10.000 yeni personel alımı ile alakalı son dakika gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz. Yapılacak olan açıklamalar ve yayınlanacak olan ilanlar anı anına sitemizde okuyucularımıza duyurulacaktır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum