Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Cezaevlerindeki Koronavirüs Vakalarını Açıkladı! Türkiye'de Cezaevlerinde Kaç Mahkum Koronavirüs Nedeniyle Öldü?

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, cezaevlerindeki koronavirüs vakaları hakkında bilgi verdi. Bakan Gül'ün açıklamalarına göre 3 mahkum koronavirüs tedavisi gördüğü sırada hayatını kaybetti.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül Cezaevlerindeki Koronavirüs Vakalarını Açıkladı! Türkiye'de Cezaevlerinde Kaç Mahkum Koronavirüs Nedeniyle Öldü?
13 Nisan 2020 - 14:00

 

Türkiye koronavirüs sınavından geçerken her gün kayıplarına bir yenisi daha ekleniyor. Adalet bakanı Abdülhamit Gül, Türkiye'de cezaevlerinde yaşanan koronavirüs vakalarının rakamlarını kamuoyuna duyurdu.

Bakan Abdülhamit Gül, cezaevlerindeki koronavirüs vakaları hakkında, “Beş farklı cezaevinde 17 hükümlü koronavirüs semptomları göstermiş ve yapılan testleri pozitif çıkmıştır. Bu hükümlülerden 3 tanesi tedavi gördükleri sırada hayatlarını kaybetmiştirler.” dedi.

Koronavirüs hastası mahkumların tedavi süreçleri ile alakalı olarak da bilgi veren Bakan Gül, “Şu anda tedavi altında bulunan koronavirüs hastası 14 hükümlü vardır. İyileşmeleri için devletimizin tüm imkanları seferber edilmiştir. Bu hastalarımızın 13'ünün durumu gayet iyidir. Gerekli süreçlerin ardından cezaevlerine geri döneceklerdir. 1 mahkum ise koronavirüs nedeniyle yoğun bakımda tedavi edilmektedir.” şeklinde konuştu.

Kapalı cezaevleri hakkında da bilgi veren Abdülhamit Gül, “Yaptığımız kontroller sonucunda koronavirüsün kapalı cezaevlerinde yayılmadığını görmüş bulunmaktayız. Bu cezaevlerinde koronavirüs çıkmamıştır. Bunu korumayı başardık ve buna böyle devam etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bakanlık bünyesinde 14 hakim ve savcı, 32 adliye personeli, 79 cezaevi personeli, 34 Adli Tıp Kurumu personelinin koronavirüs testlerinde pozitif sonuç çıktığını açıkladı.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum