Acun Ilıcalı Paraya Kıyıp 13,5 Milyon Dolara Yeni Uçak Satın Aldı!

Televizyonculuk alanında yapmış olduğu işlerle bir marka haline gelen ve şu anda TV8'in de sahibi olan Acun Ilıcalı'nın bir uçak satın aldığı bildirildi. Ünlü televizyoncu Survivor yarışması için Dominik Cumhuriyeti'ne artık Türkiye'de direkt uçuş gerçekleştirebilecek.

Acun Ilıcalı Paraya Kıyıp 13,5 Milyon Dolara Yeni Uçak Satın Aldı!
26 Eylül 2020 - 13:09

Türkiye'de son yıllarda televizyonculuk alanında yapılan başarılı çalışmaların bir çoğunun ana aktörü olan Acun Ilıcalı'nın bir uçak satın aldığı belirtildi. Özel bir jeti olan Acun Ilıcalı bunun yerine Global Express XRS 2012 model uçak aldı. Uçağın piyasa değerinin 13 milyon dolar olduğu belirtildi.

ACUN ILICALI UÇAK SATIN ALDI!

Survivor programı için kendisine uçak alan Acun Ilıcalı artık uzun mesafeli uçuşlar için daha rahat hareket edebilecek. Survivor çekimleri için yıl içerisinde çok defa Dominik CUmhuriyeti'ne gitmek zorunda kalan Acun Ilıcalı bunu Türkiye'den çeşitli aktarmalarla yapabiliyordu. Acun Ilıcalı'nın Challenger 605 model özel jeti vardı. Bu jet yerine uçak satın aldı. 13 MİLYON DOLAR ÖDEDİ!

Acun Ilıcalı'nın almış olduğu yeni uçağın teknik ve fiziksel özellikleri de ortaya çıktı. Buna göre uçağın 16 yolcu kapasitesi bulunuyor. Ayrıca yeni uçağın Kanada üretimi olduğu açıklandı. Bu uçak için Acun Ilıcalı 13 milyon dolar ödeme yaptı. Türk lirası ile hesaplandığında ise Acun Ilıcalı'nın uçak için 99,5 Milyon TL ödeme yaptığı ifade edildi.

Öte yandan Acun Ilıcalı'nın satın aldığı uçağın yeni üretimlerinin 45 -50 milyon dolarlık bir fayatının olduğu bildirildi. Acun Ilıcalı düşük bir fiyata uçak satın alarak önemli bir yatırım da yapmış oldu. 

ÖZEL JETİNİ 8,5 MİLYON DOLARA SATTI!Yeni bir uçak aldıktan sonra özel jet ihtiyacı kalmayan Acun Ilıcalı bunu da Sedef Finans'ın sahibi Altunç Kumova'ya 8,5 milyon dolara (65 Milyon TL) sattı.

Acun ılıcalı satın aldığı uçağın iç dizaynını tamamen değiştirdi. Koltuk derilerini ve internet donanımını yenileyen Acun Ilıcalı uçakta konsol oyunu oynanabilecek bir de sistem kurdurttu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum