PTT ile yapılan işlemler genellikle kargo almak ve göndermenin yanı sıra en fazla ödeme alıp vermek olarak ifade ediliyordu. Ancak günümüzde PTT şubeleri için farklı planlamalar yapılıyor. Artık her bir PTT şubesi banka olma yolunda ilerliyor.

Vatandaşın son dönemlerde nakit ihtiyacının sürekli yükselerek artması ve bankaların yolunu tutmadı PTT’yi de harekete geçirdi. Özellikle son dönemlerde bilinmese de PTT’nin pek çok kredi fırsatı sunduğu açıklandı. Üstelik gelir belgesine ya da kefile gerek kalmadan hızlı ve kolay ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. PTT ile Aktif Bank arasında imzalanan sözleşme sonrasında hızlı kredi almak mümkün olacak.

PTT N KOLAY KREDİ VERİYOR

ptt-kredi-ihtiyacı

Aktif Bank tarafından desteklenen kredinin detaylarına bakıldığı zaman vatandaşlara açıkça hızlı kredi verileceği belirtildi. Bu süreçte sadece başvuru formunu doldurmak yeterli olacak. Başvuru formu ile birlikte gerekli başvuru süreci başlamış ve kredi talebi değerlendirmeye alınmış olacak.

Bu süreç PTT ile ortaklaşa olarak yürütülüyor. Bununla birlikte kefilsiz ve şartsız kredi başvurusu yapılabilecek. Özellikle kredi sicili bozuk olmayan vatandaş hiç zorlanmadan kredi alabilecek.

PTT VE AKTİF BANK 35 BİN LİRA ANINDA KREDİ İMKANI SAĞLAYACAK

PTT şubelerine giderek başvuru yapmayı gerektiren bu sistem içerisinde verilecek kredi türü ihtiyaç kredisi olarak belirlendi. 35 bin liraya varan tüm ihtiyaçlar bu kredi ile birlikte karşılanabilecek. Yapılan değerlendirme sonrasında ihtiyaç kredisi için faiz oranı da belirlendi. Yüzde 2.59 seviyelerinden başlayacak olan faizler sonrasında 36 ay vadeli olarak kredi kullanmak mümkün olacak.