Acil nakit ihtiyacına çözüm bulacak olan Şekerbank yeni kredi kampanyasını yazılı olarak yaptığı açıklama ile duyurdu. Devlet destekli bir banka olan Şekerbank daha çok müşteri kitlesine ulaşabilmek için harekete geçti. Bu süreçte internet adresi üzerinden açıklamalarda bulundu. Son zamanlarda en çok kredi kampanyası düzenleyen ve bu noktada dikkat çeken bankalardan birisi oldu.

Bankalardan kredi çekerken sunmuş oldukları imkanlar, kredi faiz oranları ve bununla birlikte ödeme yöntemleri son derece önemlidir. Şekerbank sunduğu yeni imkanlarla birlikte acil nakit ihtiyacı ortaya çıkan vatandaşlara destek olacağını açıkladı.

KREDİ NOTUNA GÖRE ANINDA KREDİ DESTEĞİ VERİLECEK

5-23

Şekerbank sunmuş olduğu kredi imkanları ile değerlendirme sırasında öncelikli olarak kredi notuna bakmaktadır. Kredi notunun bankanın olumlu bir geri dönüş yapması için en az 1100 puan civarında olması gerekmektedir. Bu noktada kredi notu düşük olan ve daha önce bankalarla çeşitli sorunlar yaşamış olan kişilere kredi verilmeyecektir.

ŞEKERBANK 15 BİN LİRA İHTİYAÇ KREDİSİ ŞARTLARI NELER?

Şekerbank vatandaşa acil ihtiyaçları için 15 bin liraya kadar kredi imkanı sunmaktadır. Bununla birlikte başvurular ve detaylar bankanın şubelerinden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılık işlemleri üzerinden öğrenilebilir. Kredinin en fazla sunduğu vade oranı ise 36 ay olarak açıklandı.  

Banka kredi başvuru ile birlikte değerlendirme sırasında bazı evraklar istemektedir. Bunlar;

  • Bankanın kredi başvuru formu,
  • Kimlik fotokopisi,
  • İkametgah adresi,
  • Gelir durumunu gösteren belge,
  • Bankanın isteyebileceği diğer belgeler olarak açıklanmaktadır.

Kredi notu yüksek ve ödeme yapacak geliri bulunan vatandaşlara herhangi bir şart ya da kefil istemeden kredi verilmektedir. Banka tarafından uygulanan faiz oranları ise kişiye özel olarak şartlar dahilinde olabilecek en düşük seviyeden hesaplanarak uygulanmaktadır.