Açık Cezaevi Hükümlülerine Verilen Koronavirüs İzni Hakkında Son Dakika Açıklaması!

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre koronavirüs tedbirleri kapsamında açık cezaevlerinden bulunun hükümlülere verilen izin süreleri iki ay daha uzatıldı. Bu hükümlüler 30 Eylül tarihinden itibaren 2 ay daha izinli sayılacaklar.

Açık Cezaevi Hükümlülerine Verilen Koronavirüs İzni Hakkında Son Dakika Açıklaması!
25 Eylül 2020 - 19:11

Adalet Bakanlığı bir son dakika açıklaması yaparak koronavirüs tedbirleri kapsamında açık cezaevlerinde bulunan hükümlülerin izin sürelerinin iki ay daha uzatıldığını duyurdu. Ceza Ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü'nün internet sitesinden yapılan duyuru ile kamuoyu bilgilendirildi.

HÜKÜMLÜLERE KORONAVİRÜS İZNİ

Açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına geçiş yapmaya hak kazanan hükümlüler arasında uygun şartları taşıyanlara koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimli serbestlik uygulamasına uyulması koşuluyla verilen izinler 30 Eylül'de sona eriyordu.

İZİN SÜRESİ KASIM AYININ SONUNDA SONA ERECEK

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, Adalet Bakanlığı'na açık cezaevlerinde bulunan ve izinli olan hükümlülerin izin sürelerinin salgın tehdidi nedeniyle uzatılması yönünde tavsiye kararı verdi. Bu tavsiye kararı neticesinde hükümlülerin izin süreleri iki ay daha uzatıldı. Açık cezaevlerindeki hükümlülerin izin süreleri 30 Kasım tarihinde sona erecek.

TOPLAM 8 AY KORONAVİRÜS İZNİ

Koronavirüs salgınının yayılmaması için açık ceza infaz kurumlarındaki hükümlüler çıkarılan yasa ile 31 Mayıs'a kadar izinli sayılmışlardı. Bu yasada Adalet Bakanlığı'na bu izin sürelerini uzatma yetkisi verilmişti. İki defa uzatılan izinlilik süresi son yapılan uzatmayla toplamda 8 aya çıkmış olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum