Koronavirüsü pandemisinin şiddetinin artış göstermesiyle beraber Türkiye'de pek çok küçük ve mikro işletme, kepenk kapatmak zorunda kaldı.

Koronavirüsü pandemisinin şiddetinin artış göstermesiyle beraber Türkiye'de pek çok küçük ve mikro işletme, kepenk kapatmak zorunda kaldı. Kimi işletmeler, süresiz bir şekilde kapanma kararı alırken kimileri ise pandemi koşulları ile uzun süreli bir şekilde kapanmak durumunda kaldı. Corona virüsünün etkileri kendini göstermeye devam ediyor.

Pek çok mikro ve küçük işletme açısından ekonomik problemler devam ediyor. Tam da bu hususta mikro ve küçük işletmeler açısından KOSGEB finansal destekler sunmaya devam ediyor. KOSGEB, için bir de bu tür işlemler açısından sunduğu 100 bin TL'lik faizsiz kredi desteği ile ön plana çıkıyor. Bu işletmelerin pandemi süreci içerisinde faaliyetlerini devam ettirebilmeleri amaçlanıyor. İşte ve çok daha fazlası haberimizde...

Hızlı Destek Programına Nasıl Başvurulur?

Ekonomik bakıldığında iş yeri ile işletmeleri destekleme programları ile sıklıkla gündeme gelen KOSGEB, şimdi de mikro ve küçük işletmeler açısından sunduğu 100 bin TL’lik faizsiz kredi avantajları ile adından söz ettiriyor. KOSGEB tarafından hızlı destek programı başlatıldı. Programın detayları da belli oldu bu program ile beraber işletmelerin pandemi koşullarında çalışmalarımız sürdürebilmeleri amaçlanıyor. İstihdam seviyelerinin korunması ile gelip personel istihdamı açısından açıklanan bu programdan faydalanmak isteyenlerin, KOBİ bilgi beyannamesi ile beraber KOSGEB veri tabanına kayıt işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir.

acele-edin-son-gun-yaklasiyor-sartlari-tasiyan-herkese-100-bin-tl-faizsiz-kredi-destegi-saglana

Gözden kaçırmayın

Emekliye Müjdeli Haber: Emekliye Garanti Bankası 30000 TL Ödeme Veriyor Emekliye Müjdeli Haber: Emekliye Garanti Bankası 30000 TL Ödeme Veriyor

KOSGEB, Kimlere Destek Sunuyor?

KOBİ bilgi beyannamesi güncel olan kişiler, bu programa başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir. KOSGEB, bu program ile beraber geçmiş dönem ortalama istihdamını koruma ile ilgili personel istihdamı oluşturma taahhüdü veren kişilere en az 12 ay boyunca istihdam edilmeleri açısından yeni personel için ise 100 bin TL faizsiz ve geri ödemeli bir şekilde kredi sunuyor. KOSGEB, hızlı destek programında imalat, bilgisayar ile programlama ve bilimsel araştırma geliştirme sahaları başta olmak üzere pandemiden fazlasıyla etkilenmiş olan çeşitli hizmet ve ticaret sektöründeki kişiler ve kurumlar da bu destekleri sunuyor.