İran devlet televizyonunda yayınlanan bir haberde, Umman Denizi'nde petrol taşına İran tankerine ABD'nin el koymaya çalıştığı fakat gerçekleştirilen hamlede ABD'nin başarısız olduğu duyuruldu.

Umman Denizi'nde İran'a ait bir petrol tankeri ABD'nin el koyma teşebbüsüyle karşı karşıya kaldı. İran devlet televizyonunda son dakika olarak servis edilen haberde ABD'nin el koyma teşebbüsünün başarısızlıkla sonuçlandığı bildirildi. 

Gözden kaçırmayın

Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı! Son Dakika! New York Metro İstasyonuna Bombalı Saldırı Düzenlendi ve Rastgele Ateş Açıldı!

Devrim Muhafızları Ordusu'nun müdahale ettiği olayda ABD'nin el koymak istediği tankere helikopterle indirme operasyonu gerçekleştirilirken tankerin kontrolünü ele geçiren ordu üyeleri tankerin taşıdığı petrolü başka bir tankere yükledikten sonra tankeri başka bir noktaya götürdüler.

iran petrol tankeri

Olayla ilgili görüntülerin paylaşılacağının aktarıldığı haberde ABD donanmasının tankeri tekrardan ele geçirmek için birkaç tane helikopter ve savaş gemisi ile müdahale etmeye çalıştığını fakat bu girişimlerinde başarısız olduğunu açıkladı.