Dünya

ABD’den Suriye’nin Rakka Kentinde Açılan Öcalan Posterine İlişkin Açıklama!

 YPG’nin önderliğinde Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG)  IŞİD’den aldığı Suriye’nin Rakka bölgesinde asılı olan T-teröristbaşı Abdullah Öcalan posteri için ABD gerekli açıklamalarda bulundu. 

 ERDOĞAN TEPKİ GÖSTERDİ

Yaşanılan poster krizine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sekiz ülke toplantısında Öcalan posterinin açılmasına çok sert tepki  gösterdi.  Erdoğan konuşmalarına yine açılan poster vakasıyla devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Rakka’da Öcalan’ın resmini poster haline getirip asmışlar. Bu durumu Amerika Birleşik Devletleri nasıl açıklayacak. Biz size asla inanmıyoruz. Kimse bizden onlara inanmamızı beklemesin. Dürüst değiller. Bu kadar olan olaydan sonra bizden zaman talebinde bulunmasınlar ” dedi. Erdoğan bu konu ile ilgili tavizlerinin olmadığını , Amerika Birleşik devletlerine duyulan güvenin tamamen azaldığını da vurguladı. Amerika’nın gerçeği konuşmadığını da belirtti. 

Rakka’da teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın posterinin asılmasından sonra bazı ülkelerden tepkiler gelmektedir. Pantagon’dan  kınıyoruz açıklaması geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği tepkiden sonra ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, açılan poster sebebiyle gerekli açıklamalarda bulundu. “Rakka’da PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterinin açılmasını bizlerde kınıyoruz” dedi. 

Amerika Birleşik Devletleri Abdullah Öcalan’ın açılan posteri karşısında gerekli açıklamayı tüm dünyaya açıkladı. Bu durumun asla kabul edilebilirlik yanı olmadığını da ayrıca belirtildi. Pentagon  Abdullah Öcalan’ın posteri ile ilgili ilerleyen günlerde daha detaylı açıklama yapacak. 

Skandal poster olayı tüm dünyanın gündemine oturdu.  ABD, böyle durumların tekrarlanmaması için ferekli tedbirileri aldıklarını belirttiler. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı