ABD'den Gelen Olumsuz Haberler Bile Doların Ateşini Söndüremiyor! Bugün Dolar Kaç Lira Oldu?

Doların Türk lirası karşısındaki dirençli tutumu 17 Nisan 2020 Cuma günü de devam ediyor. Son bir haftada Türk lirası karşısında sıçrama yapan doları ABD'den gelen olumsuz haberler dahi dizginleyemiyor.

ABD'den Gelen Olumsuz Haberler Bile Doların Ateşini Söndüremiyor! Bugün Dolar Kaç Lira Oldu?
17 Nisan 2020 - 10:05

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün gölgesinde piyasalar günlük ilerleyişlerini sürdürüyorlar. Dolar özellikle son bir haftada Türk lirası karşısında ciddi bir sıçrayış yaparak 7 TL'ye doğru yol almaya başladı.

Haftanın son işlem gününe 6,95 TL'den giriş yapan dolar sabah saatlerinde 6,94 TL'den işlem görmeye devam ediyor. ABD'de meydana gelen olumsuz ekonomik gelişmeler dahi dolardaki direnci kıramıyor.

ABD'de işsizlik başvurularının 30 milyona doğru yol alması, Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P) ABD ekonomisinin 2020'de yüzde 5 küçüleceğini açıklaması gibi kritik gelişmeler dolardaki güveni etkileyemedi.

Gelişmekte olan ülkelerin para birimlerine karşı hakimiyetini sürdüren doların durumu hakkında uzman görüşlerine göre dolar orta ve uzun vadede yükselişini devam ettirecek.

Öte yandan Euro da Türk lirası karşısında değer kazanma eğilimini sürdürüyor. Grafiği hep yukarı yönlü işleyen euro şu anda 7,54 TL'den işlem görüyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum