ABD'de otoyolda ilerleyen bir zırhlı araçtan düşen çantanın içindeki parala yola saçıldı. Yolda paraları gören sürücüler ise akan trafiğe aldırmadan araçlarından inerek paraları toplamaya başladılar.

ABD'nin Güney California eyaletinde bir otoyolda ilerleyen sürücüler, aynı yolda seyir halindeki zırhlı araçtan yola saçılan nakit paraları toplamak için adeta birbirleriyle yarıştılar. Çoğunluğu 1 ve 20 dolardan oluşan ve yolun tüm şeritlerine dağılan banknotlar yüzünden trafik bir ara durma noktasına gelirken olay yerinde 2 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

abd yola nakit paralar saçıldı

California Otoyol Devriyesinde görevli Çavuş Curtis Martin, zırhlı aracın kapılarından birinin açıldığını ve para dolu çantanın yere düştüğünü ve çantanın içerisindeki banknotların ise yolun tüm şeritlere dağıldığını söyledi.

abd yola nakit paralar saçıldı-1

Çavuş Martin, olayın yaşandığı yolda yoldan geçen sürücülerin araçlarından indiğini ve paraları toplarken videolarında .ekildiğini belirterek olay ve görüntülere ilişkin California Otoyol Devriyesi (CHP) ile birlikte Federal Soruşturma Bürosunun (FBI) ortaklaşa bir soruşturma başlattığını belirtti.

abd yola nakit paralar saçıldı-2

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?

Zırhı aracın, San Diego'dan yola çıktığı ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu'na bağlı bir ofise doğru gittiği öğrenildi.