Dünya

ABD'de Koronavirüsten Ölenlerin Gömüldüğü Toplu Mezar Ortaya Çıktı! Cenazeleri Böyle Gömüyorlar!

Dünyada koronavirüs salgınının en etkili olduğu ülkeler sıralamasında başlarda yer alan Amerika Birleşik Devletleri'nde koronavirüs nedeniyle ölenlerin nasıl gömüldükleri ortaya çıktı. Reuters'in dünyaya servis ettiği fotoğraflara göre Newyork'ta Hart Adası'nda toplu gömülmeler yapılıyor.

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına alırken en çok tahribat yaptığı ülkelerden birisi de Amerika Birleşik Devletleri (ABD) oldu. ABD’de şu anda yaklaşık 500.000 kişi koronavirüs hastalığı ile mücadele ediyor. Koronavirüs nedeniyle yaklaşık 16.000 ABD vatandaşı da hayatını kaybetti.

Ölüm sayısı bakımında tüm dünyadaki ülkeleri geride bırakan ABD’de koronavirüs nedeniyle ölen vatandaşların nereye gömülecekleri konusunda çarpıcı bir çözüm bulduğu ortaya çıktı.

Reuters tarafından dünyaya servis edilen drone fotoğraflarına göre koronavirüs nedeniyle ölenler Newyork’un Hart Adası’na gömülmeye başlandı. Toplu mezar şeklinde hazırlanan Hart Adası’ndaki gömülme alanı iş makineleri tarafından kazıldı.

Defin işlerinde çalışmaları için sözleşmeli işçiler alan remi kuruluşlar hızlı bir şekilde koronavirüsten ölenleri gömmeye başladılar. 19. yüzyıldan itibaren Newyork’ta kimsesizlerin gömüldüğü mezarlık olan Hart Adası şimdi de koronavirüs nedeniyle ölenlerin gömüleceği yer oldu.

Edinilen bilgilere göre Hart Adası’nda her gün yaklaşık 50 kişinin cenazesi toprağa gömülüyor. Adaya getirilen cenazeler önce ceset torbasına koyuluyor ardından da tabutlarla birlikte toprağa gömülüyor.

Ölen kişinin kim olduğu ise tabutun üzerine yazılan ismi ile ortaya çıkabilecek. Ancak bunun için tabutun toprak altından çıkartılması gerekecek. Bu da ileride başka sorunların doğmasına sebep olacak.

Tumhaber.com

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı