ABD'de İşsizlik Rakamlarının Açıklanmasıyla Dolar Hareketlendi! Dolar Kaç TL Oldu?

Amerika Birleşik Devletleri'nde haftalık işsizlik maaşı başvurularının sayısının açıklanmasının ardından dolar kuru aşağı yönlü hareket etmeye başladı.

ABD'de İşsizlik Rakamlarının Açıklanmasıyla Dolar Hareketlendi! Dolar Kaç TL Oldu?
23 Nisan 2020 - 19:08

 

Amerika Birleşik Devletleri Çalışma Bakanlığı tarafından haftalık işsizlik maaşı başvuru sayısı açıklandı. Yapılan bilgilendirmeye göre son bir haftada ABD'de 4 milyon 427 bin kişi işsizlik maaşı için başvuruda bulundu. Son 5 haftalık sürede ise toplam 26 milyon 453 bin kişi işsizlik maaşına başvuru yaptıç

Bu rakamların resmen açıklanmasının ardından Türkiye'de döviz piyasası hareketlendi. Dolar kuru bu açıklama öncesinde 6,98 TL'den işlem görüyordu. ABD'den gelen haberle dolarda aşağı yönlü bir hareketlenme başladı.

ABD'de yaşanan ekonomik çöküş belirtisi sonrasında dolar Türk lirası karşısında irtifa kaybederek 6,94 TL'ye geriledi. Bu gerilemenin ardından dolardaki hareketlilik uzmanlar tarafından çok daha yakından takibe alındı.

Türkiye'de resmi tatil olması sebebiyle piyasalar kapalı bulunuyor. Bu sebeple dolar kurunda asıl hareketlenmenin yarın sabah piyasalar açıldığında hız kazanması bekleniyor.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum