ABD'nin Texas eyaletinde düzenlenen Astroworld müzik festivalinde meydana gelen izdihamda 8 kişi hayatını kaybederken çok sayıda kişinin de yaralandığı bilgisi paylaşıldı.

ABD'nine n büyük eyaletlerinden biri olan Teksas'ta gerçekleştirilen bir müzik festivali kana bulandı. Astroworld müzik festivali adı altında düzenlenen etkinlikte sahne alana Travis Scott'un konser verdiği sırada seyircilerin arasında bir izdiham yaşandığı bildirildi. Yaşana izdiham sonrasında ise çok sayıda kişinin yaralandığı ve 8 kişinin de hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

müzik festivali kana bulandı

Amerikan basınından elde edilen bilgilere Teksas eyaletine bağlı Houston kentinde düzenlenen Astroworld Festivali'nin açılışını gerçekleştirecek olan ünlü şarkıcı Travis Scott'u dinlemek için binlerce kişinin alana akın ettiği belirtildi.

müzik festivali kana bulandı-1

Ünlü rapçinin sahne aldığı sırada ise izdihamın yaşandığı bildirildi. Sosyal medya hesaplarından o anların görüntüleri yayınlanırken yaşanan facia dolu görüntülerde izdihamdan kaçan dinleyicilerin bu kez birbirlerini ezdikleri fark edildi.

müzik festivali kana bulandı-2

YARALANANLARIN ARASINDA ÇOCUKLAR DA VAR

Basında yer alan bazı haberlerde ise izdiham sırasında yaralananlar arasında çocukların da bulunduğu belirtilirken en az 8 kişinin de yaşamlarını yitirdiklerinin bilgisinin geldiği bildirildi. Yerel bir televizyon kanalı ise yayınladığı son dakika haberinde 17 kişinin yaralandıktan sonra hastaneye kaldırıldığını, 11 kişinin de izdihamda kalp krizi geçirdiğini açıkladı.

müzik festivali kana bulandı-3

Gözden kaçırmayın

Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde? Ümitcan Uygun 10 Yıl Hapis Cezasını Nihayet Alabildi! Tutuklandı! Peki Hangi Cezaevinde?