Dünya

ABD Louisiana Eyaletinde Silahlı Saldırı! Ölü ve Yaralılar Var

Amerika Birleşik Devletleri silahlı saldırılar ile çalkalanmaya devam ediyor. Bugün Louisiana eyaletinde üniversite kampüsünde meydana gelen saldırıda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

Amerika Birleşik Devletleri’nde son aylarda meydana gelen silahlı saldırılarda yaşanan artış vatandaşları büyük bir korku ve paniğe sevk etti. Geçtiğimiz günlerde Colorado Eyaleti’nde meydana gelen silahlı saldırı sonrasında bir yenisi de bugün yaşandı. Amerika’nın Lousiana Eyaleti’nde gerçekleşen silahlı saldırıda iki kişi hayatını kaybederken, saldırıdan yaralı olarak kurtulanların da olduğu bildirildi. Korkunç saldırı sonrasında saldırganın ise olay yerinden kaçtığı açıklandı. Lousiana Eyaleti Polis Sözcüsü Stephen Williams tarafından yapılan açıklamalara göre polis ekipleri olaya kısa süre içerisinde müdahale ederken öldürülen öğrencilerin isimleri ise Earl Andrews ve Monquiarious Caldwell olarak paylaşıldı.

OLAYA İLİŞKİN DETAYLAR

Olay Lousiana Eyaleti’nde yer alan Grambling State Üniversitesi’nde meydana geldi. Silahlı saldırgan kampüste yer alan iki yurt arasındaki alanda açık ateş açmaya başladı. O noktada bulunan öğrenciler arasından iki kişiye isabet eden kurşunlar öğrencilerin hayatlarını elinden alırken, civardaki diğer öğrenciler arasından da yaralananlar oldu. Olay yerine kısa süre içerisinde güvenlik güçleri ve sağlık ekipleri intikal ederken yaralanan öğrenciler hastanelere götürülerek tedavi altına alındılar. Güvenlik görevlileri yurtta kalan öğrencilere dışarıya çıkmamaları konusunda uyarıda bulunurken, saldırganın olay yerinden kaçtığı söylendi. Saldırganın bulunabilmesi için soruşturma çalışmaları başlatıldı. Üniversitenin Medya İlişkileri Direktörü Will Sutton ise yaptığı açıklamalarda bir kadının saldırının hemen sonrasında polis şefiyle diyalog kurduğunu açıkladı ve saldırının iki yurt arasında meydana geldiğini onayladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı