Dünya

ABD'de son 20 yılın en büyüğünü gördü!

Amerika Birlieşik Devletleri'nde son 20 yılda yaşanan en büyük deprem olayı meydana geldi. Meydana gelen depremde yollarda çatlaklar, su ve gaz borularında ise hasar olduğu öğrenildi.

Türkiye’de ardı ardına yaşanan depremlerin yanı sıra Amerika Birlieşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletininde Richter ölçeğine göre son 20 yılın en büyük deprem olayı oldu. 7.1 büyüklüğünde meydana gelen deprem son 20 yılın en büyük depremi olarak kayıtlara geçti. ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) verilerine göre, depremin merkezi Kaliforniya eyaletinde yer alan ve Kern ilçesinde yer alan bir Ridgecrest bölgesi olarak tespit edildi. 

SON 20 YILIN EN BÜYÜK DEPREMİ

Son 20 yılın en büyük depremi olarak kayıtlara geçen deprem sonrasında ölen ya da yararlıların olup olmadığı bilgisine ulaşılamadı. ABD’nin California eyaletinde dün gerçekleşen 6.4 şiddetindeki depreminin ardından 1400’ten fazla artçı sarsıntı kaydedilmişti. Yetkililer artçıların devam edebileceği uyarısında bulunurken, yollarda çatlaklar, su ve gaz borularında ise hasarlar oluştu. Tedirgin bir şekilde yaşanan depremin şokunu atlatmaya çalışan Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan insanlar yaşadıkları depremin korkusuyla daha da fazla sarsılmaktan ve hasar almaktan korkuyor. 

YETKİLİLER UYARDI

Yetkililer vatandaşlara sakin olma çağrısı yaparken deprem bölgesine yakın yerlerde yaşayan insanların da evlerinde kendilerine göre tedbir almaları gerektiğini belirti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı