ABD Başkanı Trump'tan Seyahat ve Seçim Planları!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, gelecek haftadan itibaren seyahat planlarını gerçekleştirmeye başlayacağını belirtti. Trump, seyahatlerine Arizona'dan başlayacak.

ABD Başkanı Trump'tan Seyahat ve Seçim Planları!
30 Nisan 2020 - 09:09

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, yaptığı bir duyuru ile pandemi sebebiyle ara vermek zorunda kaldığı seyahatlerini, önümüzdeki hafta itibariyle başlatacağını söyledi.


Tüm dünya ülkeleri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri'ni de sarsan ve etkisi altına alan koronavirüs, ekonomi başta olmak üzere bütün sektörleri vurdu. Ülkeler ve şehirlerde giriş çıkışlar kapatıldı. Virüs bulaşma hızının zirve noktasında ulaştığı kaydedilirken, ABD Başkanı ilginç bir açıklama ile ine gündeme yerleşti.


Başkan Trump, Beyaz Saray'daki yuvarlak masa toplantılarına bir yenisini daha ekleyip, ülke ekonomisi hakkında endüstri yöneticileriyle buluştu. Buradaki toplantısı sonunda da gazetecilerin yönelttiği soruları cevapladı. Uzun zamandır Beyaz Saray'dan pandemi sebebiyle uzaklaşmadığını kaydeden ABD Başkanı, çok yakın bir tarihte seyahat planlarını sürdüreceğini söyledi.


Sözlerine devam eden Başkan Trump, bu tarihin gelecek hafta olduğunu ve Arizona'ya gitmeyi planladığını belirtti. Ohio'yu işaret eden Trump, artık ülkede hayatın üç ay öncesine dönmesini istediğini vurguladı. Seçim mitinglerini sürdürmek isteyen ve kısa bir zaman sonra bunu gerçekleştirmeyi umut ettiğini hatırlatan Trump, kalabalık mitingler yapmayı düşündüğünü açıkladı.


Bunun yanı sıra, devam eden aşı çalışmalarına da değinen Başkan, virüsün ortadan kalması durumunda aşıya ihtiyacın duyulmamasının da olası olduğunu , fakat aşının bulunma durumunda da bunun muhteşem bir durum olacağını sözlerine ekledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum