Aamir Khan'ın Yardım Kampanyası Dünyada Gündem Oldu!

Hindistanlı yıldız oyuncu Aamir Khan, kişi başı 1 kg un dağıtacağını söyleyerek gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmayı hedefledi. Ancak miktarı az bulanlar bu yardımı kabul etmedi. Ünlü aktörün yardım teklifini kabul edip un çuvallarını alanlar ise büyük bir sürprizle karşılaştı.

Aamir Khan'ın Yardım Kampanyası Dünyada Gündem Oldu!
28 Nisan 2020 - 16:35

Filmleri gişe rekorları kıran ve dünyanın her yerinden hayran kitlesi bulunan Hindistanlı oyuncu Aamir Khan, Covid-19 salgını nedeniyle ilginç bir yardım kampanyası başlattı. Khan, düzenlediği yardım kampanyasıyla gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için herkesten takdir gören bir yönteme başvurdu.


Dangal, 3 Aptal, Peekay ve Ghajini gibi kültleşmiş filmlerde oynayan Aamir Khan, yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle işsiz kalan ve evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahipleri için hiç kimsenin aklına gelmeyen bir yardım kampanyası başlattı. Yakışıklı Bollywood aktörü, ihtiyacı olanlar için kişi başı bir kilogramlık un dağıtacağını duyurdu. Ancak bu duyuru karşısında yardımı çok az bulan Hintliler söz konusu bağışı kabul etmedi. Bununla birlikte gerçek ihtiyaç sahibi çok az kişi ise Khan'ın bu gıda desteğini kabul ederek un çuvallarını aldı. Un çuvallarını kabul edip evlerine götürenler, çuvalı açtıktan sonra büyük bir sürprizle karşılaştı. İhtiyaç sahipleri, un çuvallarının içerisine gizlenmiş yaklaşık 1384 TL değerinde 15 bin rupi'yi gördüklerinde şaşkınlıklarını sosyal medyada başlattı.


Un çuvallarını alan Hintliler sosyal medyada yaptıkları paylaşımlar ile olayın dünya gündemi olmasını sağladılar. Twitter başta olmak üzere diğer sosyal medya platformlarında ünlü oyuncunun bu hareketi tam not aldı.YORUMLAR

  • 0 Yorum