Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 808 milyon 706 bin TL tutarındaki tarımsal destek ödemelerinin bugün hak sahiplerinin hesaplarına yatıldığını duyurdu.

Hükümetin çiftçilere ve üreticilere yönelik uygulamaya aldığı 'Tarımsal destekleme ödemeleri' bugün hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Konuyla ilgili son dakika duyurusu ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den geldi.

Bakan Bekir Pakdemirli, sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği son dakika duyurusunda 808 milyon 706 bin TL tutarında olan tarımsal destekleme ödemelerinin bugün yapıldığını bildirdi.

tarımsal destek ödemeleri

Gözden kaçırmayın

Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz! Nakit ödemeler hesaplara yatıyor! 15.000 TL üzerinde kimlik numaranızı vererek alabileceksiniz!


Üreticilerin devlet tarafından desteklenmesine devam ettikleri vurgusunu yapan Bakan Pakdemirli, Çiğ Süt Desteği için 762 milyon 922 bin TL, Geleneksel Kıyı Balıkçılığının Kaydedilmesi Desteği kapsamında ise üreticilere 22 milyon 529 bin TL yatırılacağını belirtti. Hayvan Hastalıkları Tazminatı Desteği kapsamında ise hak sahiplerine 23 milyon 254 bin TL gönderileceğini söyleyen Bakan Pakdemirli, toplamda 808 milyon 706 bin TL tutarındaki destekleme ödemelerinin yapılarak üreticilere ve çiftçilere hayırlı olmasını diledi.


.