Kamu Haberleri

60 KPSS Puanıyla Sosyal Yardım ve Büro Memuru Alımı için İlan Yayımlandı

Türkiye geneli farklı şehirlerde bulunan SYDV’lere memur alımları yapılıyor. 

Bu memur alım ilanları adaylara Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından duyurulur. Yılın her anı yayımlanan bu ilanlarda farklı kadrolarda memur alımları olacağı ilan edilir. Söz konusu bu alımlara ilişkin ayrıntılar haberimizde derledik. 

SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ MEMUR ALIMLARI

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nce yayımlanan memur alımları her il ve ilçede yer alan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından yapılıyor.

Bu alımlar genellikle iki farklı kadrodan oluyor. Büro Memuru ve Sosyal Yardım ve İnceleme Memuru kadrolarına yapılan alımlar KPSS puan sıralaması esasına göre yapılıyor. Halen yayında olan güncel ilanlar arasında İstanbul ve Muğla için alım yapılacağı açıklandı. 

Kadro Detayları

BAŞVURU ŞARTLARI

SYDV memur alım ilanları için başvuru yapacak olan vatandaşlar başvurularını yapmadan önce iki hususa dikkat edecekler. Bu hususların ilki her kadro için geçerli olan genel koşullar ile alım yapılacak kadroya göre belirlenen özel koşullar. 

Genel Başvuru Koşulları

Her kadro için sağlanması gereken ortak koşullar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak, 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak, Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak.

İstanbul SYDV İlanı için Özel Koşullar

Üniversitelerin 4 (dört) yıllık lisans bölümlerinden mezun olmak (Sosyoloji, Psikoloji ve Sosyal Hizmetler Bölümü mezunu tercih sebebidir.), B sınıfı ehliyeti olmak. (Aktif olarak araba kullanabiliyor olmak), İyi derecede bilgisayar ve ofis programlarını (Word, Excel, PowerPoint) kullanabiliyor olmak, KPSS’den 60 puana sahip olmak.

Muğla SYDV İlanı için Özel Koşullar

4 Yıllık eğitim veren Yükseköğretim Kurumlarına bağlı; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Sosyoloji, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Halkla İlişkiler, Fen Edebiyat-İnsani Bilimler Fakültesi, İletişim ve Sosyal Hizmetler Bölümlerinden mezun olmak. B sınıfı ehliyete sahip olmak. Vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet etmek.2018/2019 KPSSP3 puan türünde en az 60 puan almış olmak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar ilana ön başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü’nün internet sayfasından yapabilirler. Bunun için kurumun web sayfasında üyelik oluşturacak adaylar, daha sonra bu üyelikleri ile oturum açacaklar. Daha sonra ilanlara ulaşacak adaylar başvurularını bildirecekler.

Tumhaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı